خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 02 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2072466 خبر

قیمت هر کیلو مرغ به ۲۱ هزار تومان رسید

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 20:41
نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان است.
مرغ،نرخ،بازار،تومان،قيمت،مرغداران،مصوب،جوجه،كانون،توليد،گوشت ...

خلاصه خبر

این مقام مسئول قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم را ۲۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بنابر مصوبه کارگروه تنظیم بازار، قیمت مصوب هر کیلو ذرت بعد از اعلام نرخ مصوب مرغ ۱۴ درصد، کنجاله سویا ۲۰ درصد و جوجه یکروزه ۵۰ درصد گران شد که تمامی این مولفه ها بر نرخ تمام شده تولید تاثیر گذار هستند.
وی درباره آخرین وضعیت جوجه ریزی شب عید بیان کرد: هر چه به سمت جوجه ریزی ایام عید پیش رویم، نرخ جوجه یکروزه به سبب ازدیاد تقاضا از سوی مرغداران بالاتر از این قیمت می رود چرا که مرغداران به صورت سنتی تصور می کنند که تولید در ایام عید توجیه اقتصادی دارد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: کانون انجمن صنفی مرغداران با ارسال آنالیز هزینه تمام شده به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت خواستار اصلاح قیمت مرغ با قید فوریت بر مبنای مولفه‌های تولید شده است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با تاکید بر خرید مرغ به صورت مستقیم از مرغدار بیان کرد: دولت به منظور حمایت از تولیدکننده باید به تعهدات خود عمل کند، همانگونه که در مقاطعی که بازار آشفته است و به مرغدار فشار می آورد که با نرخ مصوب اقدام به عرضه کند.