خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 29 دی 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2062874 خبر

ضرورت تجهیز و شارژ انبارهای امدادی ساوه

ایسنا | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 20:33
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی بر ضرورت تجهیز و شارژ انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه تاکید کرد.
ساوه،مانور،احمر،هلال،شهرستان،بحران،زلزله،مديريت،حضور،جمعيت،ا ...

خلاصه خبر

ایسنا/مرکزی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی بر ضرورت تجهیز و شارژ انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه تاکید کرد.
وی با یادآوری این نکته حادثه زمان و مکان نمی‌شناسد، اظهار کرد: در این مانور وقوع یک زلزله فرضی به بزرگی ۵.۸ ریشتر در عمق ۹ کیلومتری زمین در روستایی واقع در حدود پنج کیلومتری شهرستان ساوه در ساعت ۱۴:۴۰ دقیقه اعلام شد و پس از اعلام وقوع زلزله کارگروه مدیریت بحران در محل فرمانداری تشکیل و مانور دور میزی برگزار شد و در ادامه در کمترین زمان ممکن اردوگاه مانور زلزله در هلال احمر ساوه برپا و امدادگران و داوطلبان هلال احمر آمادگی خود را برای مقابله با بحران اعلام کردند.
وی با پتانسیل بالای شهرستان ساوه در حوزه حوادث و بلایای طبیعی گفت: قرار گرفتن ساوه بر روی گسل های زلزله و نیز فعالیت صنایع متعدد حادثه خیز نظیر صنایع شیمیایی می طلبد تا آمادگی اعضای ستاد مدیریت بحران ارزیابی شود که خوشبختانه شهرستان ساوه امروز نمره قابل قبولی در این حوزه گرفت.
مانور لحظه صفر با سناریوی وقوع زلزله ۵.۸ ریشتری در یکی از روستاهای شهرستان ساوه با حضور نیروهای انتظامی، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر، دستگاه های امدادی و خدمت رسان برگزار شد.
در این مانور که در محوطه جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه برگزار شد گروه‌های امدادی با تجهیزات و امکانات لازم برای امدادرسانی در حوادث و بلایای طبیعی حضور یافتند.