خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 29 دی 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2062856 خبر

ذخایر طلای استان به ۳۸ تن افزایش یافت /سال ۱۴۰۰ سال طلایی سیستان و بلوچستان است

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 19:55
استاندارسیستان وبلوچستان گفت: یکی از معادن طلا در منطقه تفتان می باشد و توسط شرکت شستا به بهره برداری رسیده است که با برآورد های انجام شده ۲۵ تن طلای خالص می توان از آن استخراج نمود که البته با اضافه شدن ذخیره طلای این معدن به دخایر طلای کل استان، تاکنون ذخایر طلای کشف شده در استان به ۳۸ تن افزایش پیدا کرده است.
استان،معدن،معادن،سرمايه،بلوچستان،سيستان،طلاي،ادامه،موهبتي،مز ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا احمدعلی موهبتی ۲۵ دیماه در جریان حضور در جلسه بازگشایی پاکت های مزایده ی عمومی محدوده های اکتشافی، مجوز برداشت، گواهی کشف و پروانه های بهره برداری معادن استان که در محل سازمان صمت استان برگزار گردید، اظهارکرد: مهمترین مزیت استان ترانزیت و تجارت است و دومین مزیت استان معدن می باشد که مزیت معدن استان و رشد و توسعه آن در همه ابعاد طی سالهای اخیر شتاب بیشتری گرفته و امسال به ظهور رسیده که بخشی از آن معادن، معادنی است که در کشور و در دنیا نقش آفرینی خواهند کرد، همانند معادن مسی که در استان شناسایی شده که انشاءالله رونمایی خواهد شد.
استاندار سیستان وبلوچستان افزود: با مطالعاتی که صورت پذیرفته است، سیستان و بلوچستان دارای معادن غنی طلا در مناطق مختلف از جمله در اطراف کوه های آتشفشان تفتان و بزمان است .
استاندار سیستان و بلوچستان در پایان بیان داشت: امروز هدف از حضور ما در سازمان صنعت ، معدن و تجارت تقدیر از مدیریت، معاونین، کارشناسان و دست اندرکاران حوزه ی معدن استان بوده که حرکت جدیدی را در این بخش شروع نموده اند که قطعا بارقه های امید را دراستان ایجاد می نماید.