سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2059003 خبر

چرا آمریکایی‌ها از برقراری آرامش در شاهرگ اقتصادی جنوب سوریه هراس دارند؟ + نقشه میدانی

مشرق | بین‌الملل، بین‌الملل | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 19:06
تامین امنیت استان حمص به معنای کاهش فشار اقتصادی بر دولت سوریه است و آمریکایی‌ها که به شدت از این مسئله وحشت دارند با حمایت از عناصر مخفی داعش به دنبال ناامن کردن این استان استراتژیک هستند.
استان،مناطق،حمص،شرقي،محور،جنوب،تروريست،سوريه،تروريستي،مساحت، ...

خلاصه خبر

در حال حاضر، حدود هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از مناطق شرقی و جنوبی استان حمص (به ویژه حومه شمال و جنوب محور تدمر - آراک - السخنه) آلوده به عناصر مخفی داعش است و بیابانی بودن این مناطق به یک امتیاز برای رشد تروریست ها تبدیل شده است.
وجود معادن فسفات و میادین نفت و گاز هم بر اهمیت مناطق شرقی استان حمص افزوده و آمریکایی ها و تروریست های داعش با ناامن کردن این محور تلاش می کنند بهره برداری دوباره از این منابع ارزشمند را به تعویق بیندازند چرا که خوب می دانند این منبع ثروت می تواند به اقتصاد سوریه کمک فراوانی کند.
اگر امنیت مناطق شرقی که قلب استان حمص به شمار می آیند، تامین شود، یک فرصت جذاب سرمایه گذاری برای شرکت های ایرانی و روسی در زمان بازسازی سوریه فراهم می شود و فشار اقتصادی ناشی از جنگ و تحریم بر دمشق هم کاهش می یابد.
مساحت استان حمص حدود ۴۲ هزار و ۲۲۳ کیلومتر مربع است و با استان های دمشق، دیرالزور و حماه هم مرز است و نقطه اتصال لبنان و پایتخت (دمشق) به مرزهای عراق محسوب می شود و همین مسئله بر اهمیتش افزوده است.