خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 29 دی 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2062867 خبر

هشدار مقام ارشد سازمان ملل درباره تصمیم آمریکا علیه انصارالله یمن

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 18:57
مدیرکل دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار داد تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن از سوی دولت آمریکا می‌تواند به فاجعه انسانی و قحطی بی‌سابقه در چهل سال اخیر منجر شود.
يمن،ملل،آمريكا،سازمان،تروريستي،ادامه،لوكوك،بشردوستانه،اقدام، ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مارک لوکوک» مدیرکل دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد درخصوص عواقب اقدام آمریکا در قرار دادن جنبش انصارالله یمن در لیست گروه‌های تروریستی هشدار داد.
این مقام سازمان ملل گفت، حتی اعطای این مجوزها و معافیت‌ها مشکل را حل نخواهد کرد زیرا این آژانس‌های بشردوستانه نیستند که بخش عمده مواد غذایی یمن را تأمین می‌کنند.
او خاطرنشان کرد با کاهش دسترسی به آژانس‌های کمک‌رسانی و تقلیل بودجه‌های بشردوستانه سازمان ملل، ظرف یک سال گذشته تعداد یمنی‌هایی که سال گذشته کمک دریافت کرده‌اند، میلیون‌ها نفر کاهش یافته است.
علاوه بر این مقام سازمان ملل، سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام واشنگتن تلاش‌های تحت رهبری سازمان ملل برای دستیابی به راه‌حل جامع درباره درگیری‌های یمن را با مشکل بیشتری مواجه خواهد کرد.
وزیر خارجه آمریکا همچنین بدون اشاره به حجم گسترده تسلیحات مرگباری که از کشورش و دیگر دولت‌های متحد واشنگتن (مانند انگلیس و فرانسه) به دست سعودی‌ها و اماراتی‌ها رسیده و بر سر مردم یمن و زیرساخت‌های آن ریخته می‌شود، ایران را به دخالت در این جنگ متهم کرد.