سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2059123 خبر

استان مرکزی قطب قالب‌سازی صنعت خودرو شود/خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی نمی‌رسد

ایسنا | سیاسی، اقتصادی، استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 18:55
نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان مرکزی به قطب قالب سازی صنعت خودرو تبدیل شود، گفت: مطالبات است. سالانه مبالغ زیادی ارز کشور برای واردات قالب خارج می شود و اگر بتوان از ظرفیت های موجود در حوزه قالب سازی در قطعات بزرگ و کوچک حمایت کرد، شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.
خودرو،صنعت،توليد،كشور،ظرفيت،قالب،حوزه،استان،مجلس،ايران،بازار ...

خلاصه خبر

ایسنا/مرکزی نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان مرکزی به قطب قالب سازی صنعت خودرو تبدیل شود، گفت: مطالبات است.
نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مشکلات این صنعت ارزبری سنگین آن بوده و هست، صنعت خودرو در سال های گذشته سه تا ۴ میلیارد دلار ارزبری داشته و در سال ۹۷ با توجه به کمبودهای ارزی و مشکلات تحریم ها، بسیاری از صنایع مجبور شدند به تولید داخل روی آورند که صنعت خودرو نیز در این حوزه گام برداشت.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبات معوقه قطعه سازان و گرفتاری آنها به لحاظ کمبود شدید نقدینگی از معضلات قطعه سازان است که امیدواریم با گشایش در مجموعه ایران خودرو این گشایش هرچه سریعتر به زنجیره تولید قطعات منتقل شود چراکه ایران خودرو با تلاش قطعه سازان توانسته تولید خود را افزایش دهد و قطعا باید حمایت مالی لازم را از قطعه سازان داشته باشد.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وضعیت صنعت خودرو مناسب نیست و با زیان در حال تولید هستند، ما نیز در مجلس به دنبال راهکار حل این مشکل هستیم چراکه اگر قرار باشد خودروساز دچار زیان شود نمی تواند به حیات خود ادامه دهد، همجنین شکاف قیمتی موجود در بازار بین قیمت تولیدکننده در کارخانه با قیمت بازار و افزایش تقاضای بورس بازی در سه سال اخیر باعث شده مشکلات زیاد و رانت در این حوزه ایجاد شود و در نهایت خودرو به دست مصرف کننده واقعی نمی‌رسد، البته طرح هایی برای ساماندهی بازار خودرو در مجلس وجود دارد که با همکاری مسئولان مریوطه این موضوعات پیکیری خواهد شد.