خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 09 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2086696 خبر

پالایش یکم مثبت می‌شود؟

مشرق | اقتصادی | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 18:19
دولت زمانی پذیره نویسی صندوق پالایش یکم را شروع کرد که بازار در شرایط خوبی قرار نداشت و از طرف دیگر سازمان خصوصی سازی زمانی که نزدیک به پذیره نویسی بود با کدهایی که داشت شروع به عرضه کرد.
صندوق،عرضه،دولت،يكم،بازار،رابطه،سرمايه،پالايش،نصر،آبادي،مدير ...

خلاصه خبر

او بیان کرد: از زمانی که خبر عرضه صندوق‌های پالایشی‌ها صورت گرفت پالایشی‌ها شروع به اقداماتی کردند که سبب شد افراد فکر کنند این حرکت به علت آن است که دولت قراره سهام خود را در بورس عرضه کند در حالی که این گونه نبود، بلکه وقتی نزدیک به پذیره نویسی پالایش یکم شدیم، علارغم افزایش سمت خرید سازمان خصوصی سازی از طریق کدهایی که داشت شروع به عرضه سهام چند شرکتی کرد که سهمشان در صندوق پلایش یکم قرار داشت، پس در اصل این امر نشان از عدم کمک دولت به صندوق پالایش یکم بود.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp4
دانلود
او در رابطه با عرضه دارا دوم، گفت: وزارت اقتصاد قرار است به عنوان متولی سهام سه بانکی که از صندوق دارایکم باقی مانده است را در قالب دارا دوم عرضه کند اینکه آیا عرضه این صندوق‌ها درست یا خیر؟
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp4
دانلود
تصریح کرد: ما نمی‌توانیم بگوییم که حقوقی‌ها در اُفت ارزش سهام این صندوق نقش چشمگیری داشتند یا برعکس آن بلکه مسئله حائز اهمیت حجم بالای شناوری این صندوق‌ها است، به علت آنکه عموم خریدهایی توسط حقوقی ها صورت گرفت را خود صندوق به عنوان بازار گردان آن را انجام دادند.
مدیر صندوق دارا یکم در رابطه با عرضه باقی مانده سهام صندوق پالایش یکم به سه بانک تجارت، صادرات و ملت، اظهار کرد: ارزش این سهم‌ها حدود ۴۴ هزار میلیارد تومان است، که از این میزان ۲۳ هزار میلیاردش مربوط به بدهی دولت به بانک‌ها است نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد در حال حاضر وقتی دولت توان پرداخت بدهی اش را به بانک‌ها ندارد چه بهتر که امر مذکور را این از طریق واگذاری سهام انجام دهد.
او بیان کرد: دولت دارد با این کار بانک‌ها را موظف می‌کند که نرخ سود سپرده ها و تسهیلاتی که به مشتریان خود می دهند را کنترل کنند.