خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 03 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2072531 خبر

کشفی عجیب در مورد کرونا؛ باکتری‌های روده با ویروس مبارزه می‌کنند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 17:13
تازه ترین مطالعات نشان می دهد که "میکروبیوم" موجود در روده فرد می‌تواند در مبارزه با ویروس کرونا و جلوگیری از علائم شدید آن نقش داشته باشد.
كرونا،روده،ويروس،ايمني،عفونت،مطالعه،ضعيف،پاسخ،ميكروبي،كيم،تع ...

خلاصه خبر

رابطه عملکرد روده با ویروس چیست؟
تحقیقات انجام شده در کره جنوبی نشان می‌دهد کسانی که از عملکرد ضعیف روده رنج می‌برند بیشتر به کرونا مبتلا می‌شوند، زیرا کمبود میکروب‌های سالم باعث می‌شود ویروس به راحتی سلول‌های دستگاه گوارش را آلوده کند.
ویژگی خطرناک کرونای حاد این است که سیستم ایمنی بدن پس از عفونت با ویروس کرونا تبدیل به حالت نارسایی می‌شود و در موارد شدید به سلول‌ها و بافت‌های سالم حمله می‌کند.
تشدید عفونت
این مطالعه یک مطالعه مشاهده‌ای بود و نمی‌توانست تعیین کند که آیا "Covid-۱۹" میکروبیوم روده را تغییر می‌دهد یا یک میکروبیوم ضعیف باعث عفونت شدیدتر می‌شود.
دکتر هینام استنلی کیم رئیس این تحقیق، معتقد است که اکنون شواهد محکمی برای اثبات این ادعا وجود دارد که میکروبیوم روده نقشی اساسی را در پاسخ ایمنی به عفونت SARS-CoV-۲ ایفا می‌کند.
دکتر کیم خاطرنشان می‌کند که یک روده ناکارآمد ممکن است شدت عفونت را تشدید کند، زیرا سطح پایین میکروبی دسترسی ویروس کرونا را به سطح دستگاه گوارش و اندام‌های داخلی آسان می‌کند.
" میکروبیوم روده بسیار حساس است و بسته به سلامتی، رژیم غذایی و محیط فرد واکنش نشان می‌دهد.