خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 02 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2071619 خبر

برگزاری مجازی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران/۱۵۰۰ ناشر حضور دارند

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 17:13
اردبیل- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت به وجود آمده نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به صورت مجازی و با حضور یک هزار و ۵۰۰ ناشر برپا می شود.
كتاب،نمايشگاه،اردبيل،استان،فرهنگ،بحرالعلومي،كتابخواني،مجازي، ...

خلاصه خبر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل سرانه مطالعه کتاب را رضایت بخش ندانست و افزود: در گذشته اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و خانواده‌ها بیش از حال حاضر بود و امیدواریم به گذشته دور خود بازگردیم.
بحرالعلومی با بیان خاطراتی از خود پرداخت گفت: پدربزرگم با آنکه سواد خواندن و نوشت نداشت و آیات قرآن را از حفظ قرائت می‌کرد از من می‌خواست تا برایش کتاب بخوانم و حتی کتاب و مطلبی را با اینکه چندین بار نیز برایش خوانده بودم را مجدد از من می‌خواست تا بخوانم و این نشان دهنده علاقه مندی مردم آن زمان به کتاب بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزایش سرانه مطالعه را مربوط به یک ارگان و نهاد خاصی ندانست و افزود: برای رسیدن به این هدف باید تمام ارکان جامعه پای کار باشند تا بتوانیم به اصالت خود که با کتاب و کتابخوانی گره خورده است بازگردیم.
بحرالعلومی بازگشت تقدس کتاب به جامعه را خواستار شد و گفت: باید با برنامه ریزی های دقیق و مشارکت تمام دغدغه مندان این حوزه اهمیت مطالعه کتاب را به جامعه و بین تمام اقشار مردم به ارمغان بیاوریم.