خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 02 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2071619 خبر

آموزش و پرورش بنیان و اساس توسعه کشور است

مهر | سیاسی | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 17:01
معاون اول رئیس جمهوری با بیان این که هزینه در آموزش و پرورش واجب‌ترین و پربازده‌ترین سرمایه گذاری است، گفت: آموزش و پرورش بنیان و اساس توسعه کشور است.
آموزش،پرورش،كشور،معاون،جمهوري،رئيس،جهانگيري،شوراهاي،كرونا،جا ...

خلاصه خبر

معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش سنگ زیربنای توسعه است، گفت: همه کسانی که نگاهی به توسعه همه جانبه و پایدار دارند و با مسائل مزمن و نوپدید جامعه آشنا هستند می‌دانند که آموزش و پرورش بنیان و اساس توسعه است.
جهانگیری اضافه کرد: خوشبختانه مجموعه آموزش و پرورش و دانشگاه‌های کشور توانستند در مقطع زمانی کوتاه شبکه شاد و فضایی را برای آموزش از راه دور فراهم کنند که شاید اگر در شرایط عادی از آموزش و پرورش خواسته می‌شد سامانه‌ای را برای ارتباط با ۱۵ میلیون دانش آموز طراحی کند، آن را کاری سخت و نشدنی تلقی می‌کرد اما وزیر آموزش و پرورش براساس وظیفه ملی و دینی نسبت به این امر مهم اقدام کرد.
معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اهمیت مشارکت مردم در پیشبرد امور آموزش و پرورش در اکثر کشورها افزود: هیچ کشوری نیست که آموزش و پرورش آن فقط توسط دولت اداره شود.
معاون اول رئیس جمهوری از وزیر آموزش و پرورش خواست تمرکزی جدی نسبت به دغدغه‌های مهم کارکنان آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰ معطوف کند تا جامعه فرهنگیان کشور با دغدغه‌هایی نظیر بیمه تکمیلی و بیمه اتکایی مواجه نباشند.
جهانگیری در ادامه با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه در خصوص شوراهای آموزش و پرورش گفت: این میزان از جلسات، مصوبات و تصمیمات در شوراهای آموزش و پرورش بسیار مثبت است و قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش نیز قانون خوبی است که نظارت مستمر همه ذی نفعان آموزش و پرورش از خانواده‌ها و سایر کسانی که نسبت به کشور علاقمند هستند را فراهم می‌کند.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: شوراهای آموزش و پرورش باید به فرصتی طلایی تبدیل شود و اختیاراتی که قابلیت تفویض دارند از سوی وزارت آموزش و پرورش به این شوراها تفویض شود و بالا بردن مشارکت خانواده‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در دستور کار این وزارتخانه باشد.
در این مراسم از استاندار زنجان به نمایندگی از استانداران کشور به عنوان رؤسای شوراهای آموزش و پرورش و از مدیرکل آموزش و پرورش تهران به نمایندگی از مدیران کل استان‌ها و دبیران شوراهای آموزش و پرورش و نیز حریرچی معاون کل وزارت بهداشت تقدیر شد.
وزیر آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه توجه به آموزش و پرورش امروز به یک دغدغه عمومی در کشور تبدیل شده است، گفت: قانون شوراهای آموزش و پرورش به اجتماعی شدن آموزش و پرورش کمک می‌کند و یکی از مهمترین مأموریت‌های شوراها تلاش برای تحقق هم راستایی است.
در این مراسم که چهار هزار نفر شامل ۷۰۰ نفر از رؤسای شبکه‌های بهداشت کشور و اعضای شوراهای آموزش و پرورش ۳۵۰ منطقه در کشور و تعدادی از ائمه جمعه و مسئولین استان‌ها نیز از طریق ویدئوکنفرانس شرکت داشتند، استانداران اصفهان و یزد و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه به نمایندگی از سایرین از طریق ویدئوکنفرانس به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود درخصوص اهمیت شوراهای آموزش و پرورش پرداختند.