سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2060820 خبر

کشف و شناسایی دو شهید اراکی در مناطق عملیاتی خانقین و شلمچه

ایسنا | فرهنگی و هنری، استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 16:42
همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) پیکر مطهر دو شهید اراکی در مناطق عملیاتی خانقین و شلمچه کشف و شناسایی شد.
شهدا،شهيد،ملت،خانواده،اسلامي،معظم،ايران،شهادت،خون،انقلاب،دشم ...

خلاصه خبر

ایسنا/مرکزی همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) پیکر مطهر دو شهید اراکی در مناطق عملیاتی خانقین و شلمچه کشف و شناسایی شد.
او در سال ۶۷ در عملیات مرصاد شرکت کرد و به اسارت گرفته شد ولی توانست پس از تحمل شکنجه های فراوان از حلقه اسارت فرار کند.
پیکر مطهر شهید "حشمت‌الله عسگری" از شهدای دوران دفاع مقدس، پس از گذشت سی و سه سال از شهادتش با تلاش گروه‌های تفحص شهدا کشف و هویت وی شناسایی شد.
یکشنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹ مسئولین معراج شهدا با حضور در منزل شهید حشمت الله عسگری در شهرک قائمیه اسلامشهر، خانواده معظم و گرانقدر این شهید والامقام را از چشم انتظاری در آوردند.
وی با بیان اینکه شهدا ستون های محکم امنیت و اقتدار نظام اسلامی و مایه عزت و کرامت ملت هستند و امروز همه داشته هایمان را مدیون خون شهدا هستیم، افزود: شهدا جاری کنندگان فرهنگ حسینی(ع) و زینبی(س) در انقلاب اسلامی هستند که با حماسه آفرینی خود بار دیگر فرهنگ عاشورا را در تاریخ زنده کردند.
کریمی اظهار کرد: امروز دشمنان می دانند روحیه شهادت پذیری و ایثارگری ملت ایران بزرگترین سلاح دفاعی در انقلاب اسلامی است و در طول این چهل سال به برکت خون شهدا نصرت های الهی همواره پشتیبان ملت ایران بوده اند.
حجت‌الاسلام ماشاالله عبدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان مرکزی نیز در جمع خانواده این شهید گفت: امروز نظام اسلامی به برکت خون شهدا و جاری بودن فرهنگ شهادت به عزت و سربلندی روز افزون دست پیدا کرده اند و شهدا با حماسه ای که خلق کردند علاوه بر اینکه خود را در تاریخ ماندگار کردند موجب سربلندی ملت های مسلمان شدند.
عبدی گفت: امروز خانواده معظم شهدا چشم و چراغ ملت ایران هستند و ملت ایران در طول انقلاب نشان داده اند همواره به آرمان های شهدا پایبند هستند و عشق ملت به شهدا ستودنی و نشانه وجود روحیه ایثار و شهادت در این ملت است.