خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 02 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2071611 خبر

دیگر نقش معتاد یا اسدالله علم را بازی نمی‌کنم

ایسنا | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 16:14
وقتی با این هنرمند پیشکسوت تماس می‌گیرم، گویی جوانی ۲۰ ساله و پرانرژی در رستورانی با دوستانش نشسته تا مسابقه فوتبال شهرآورد را تماشا و تیم محبوبش، پرسپولیس، را تشویق کند. به او می‌گویم از «خراسان» تماس می‌گیرم، ناگهان دلش هوای آقا امام‌رضا (ع) را می‌کند و می‌گوید که یک سال می‌شود به دلیل شیوع کرونا به پابوسی آقا نیامده است و آرزو دارد هرچه زودتر این ویروس منحوس نابود شود و به زیارت بیاید.
نقش،بازي،سريال،علي،معتاد،كارگرداني،شاه،حاتمي،سفارش،دوست،حسود ...

خلاصه خبر

این موضوع بهانه گفت‌وگوی ما با این بازیگر آثار به یادماندنی «هزار دستان»، «قهوه تلخ»، «مدرس»، «تبریز در مه»، «معمای شاه» و «کفش‌های میرزا نوروز» شد که نقش‌های مهم تاریخی و ژانرهای مختلف را تجربه کرده است.
برزو نیک‌نژاد از معدود کارگردان‌هایی است که بازی و بازیگری را می‌شناسد؛ به همین دلیل همه چیز درست و سر جای خودش بود، حتی سیاهی‌لشکرها هم خوب بازی می‌کردند.
در اولین سریال بعد از انقلاب، در «شاه دزد» نقش معتاد را بازی کردم.
بعد از آن هم، باز هر چه نقش معتاد داده شد، نپذیرفتم چون به من انگ می‌خورد و متهم به بازی در این‌گونه نقش‌ها می‌شدم؛ همان‌گونه که بعد از بازی در نقش اسدالله علم، سه بار این نقش را بازی کردم و بعد از سریال «معمای شاه»، اعلام کردم که دیگر این نقش را بازی نمی‌کنم مگر اینکه کارگردانی بخواهد کتاب خاطراتش را بسازد.
علی پیشنهاد داد که ناصرالدین شاه و کریم شیره‌ای را بسازیم و جمشید، ناصرالدین‌شاه شود و من نقش کریم شیره‌ای را بازی کنم.
بعد از دو سه ماه، علی گفت که نمی‌شود این سریال را ساخت، بنابراین درباره ناصرالدین شاه و ملیجک، سریال «سلطان صاحبقران» را ساختیم و چون ملیجک شش قسمت بیشتر در قصه نبود، قهر کردم و گفتم دوست دارم در ۱۳ قسمت سریال باشم و این‌گونه شد که در هر قسمت، در یک نقش بازی کردم و «سلطان صاحبقران» ساخته شد.
حتی یک بار هم برای فرزندانم به هیچ کدام از دوستانم سفارش نکرده‌ام.