خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 02 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2071619 خبر

واحدهای تولیدی نیازمند کمک بانک ها برای خرید تجهیزات هستند

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 15:47
قزوین - رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: بانک‌ها در خرید ماشین‌آلات و تجهیزات به واحدهای تولیدی کمک کنند.
استان،پيشنهاد،تسهيلات،خصوصي،توجه،صنعتي،ميزان،توليد،واحدهاي،ص ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر مهدی بخشنده پیش از ظهر پنج‌شنبه در نشست شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی که در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امروز چهار دستور جلسه با عناوینی از جمله درخواست تسهیل در اعطای تسهیلات توسط بانک‌ها خصوصی با توجه به میزان سپرده‌ای موجود د راستای جهش تولید و اشتغال زایی، درخواست ایجاد وحدت رویه در اخذ حق الانظاره و میزان آن در چاه‌های آب شرب دامداری‌های صنعتی، پیشنهاد افتتاح کنسولگری افتخاری کشور قزاقستان در استان قزوین و دستور کار چهارم تعیین تکلیف سیاستگذاری استان برای صدور مجوز کسب و کار اشباه شده‌است.
رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین اذعان کرد: با توجه به اینکه استان قزوین یکی از استان‌های مطرح در تأمین شیر کشور است یکی از مشکلاتی که اخیراً برای واحدهای صنعتی ما در به وجود آمده مسئله‌ی سو برداشت از بخشنامه‌ی رویه‌های قرارگیری دامدارها در ردیف دامداری‌های صنعتی و اخذ منابع مالی است.
وی ادامه داد: مسئله‎ بعدی درخواست تسهیل در اعطای تسهیلات توسط بانک‌ها خصوصی با توجه به میزان سپرده‌ای موجود در راستای جهش تولید و اشتغال زایی است که طبق جدول تهیه شده بانک‌های خصوصی استان عمدتاً با توجه به منابع خود درصد بسیار نازلی را به عنوان تسهیلات پرداخت کردند.
وی افزود: پیشنهاد بعدی ما این است که بانک‌های خصوصی استان ملزم به اجرای صحیح بخشنامه‌های مرکزی از جمله تکالیف مبحث ۵۰ درصدی منابع باشند.