خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 08 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2086626 خبر

مخالفت با بازگشایی مدارس استان قم تا اطلاع ثانوی

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 15:47
قم- رئیس مرکز بهداشت استان قم گفت: موافق بازگشایی مدارس استان قم در ۲ ماه پایان سال به دلیل وجود مواردی همچون آنفلوانزا و ورود کرونا ویروس انگلیسی در کشور نیستیم.
استان،كرونا،وضعيت،محبي،قم،هفته،نفر،بهداشتي،مراكز،بيماري،شراي ...

خلاصه خبر

رئیس مرکز بهداشت استان قم با بیان اینکه وضعیت ترافیک، تردد، حضور در اجتماعات و فعالیت‌های اجتماعی در استان قم با سیستان و بلوچستان قابل قیاس نیست و امیدوار هستیم در آینده نیز این وضعیت بیشتر در قم بهبود یابد، افزود: وضعیت آبی فعلی در استان ماحصل تلاش مردم و دستگاه‌ها با یکدیگر است و ما جز اولین استان‌هایی بودیم که از شرایط قرمز خارج شدیم.
محبی افزود: وضعیت شیوع کرونا در هفته منتهی به بیست و یکم دی ماه در استان روند نزولی داشت و ۸۹ بیمار پذیرش اورژانس را داشتیم که ۵۱ نفر از آنها در مراکز درمانی بستری شدند که در ۲۰ مهر، ۱۱۹۲ نفر پذیرش اورژانس داشتیم که ۷۰۱ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند.
رئیس مرکز بهداشت استان قم با بیان اینکه ۳ برنامه غربالگری سنگین را در مراکز بهداشتی در کنار نظارت و مراقبت‌ها دنبال کردیم، افزود: هنوز هم برنامه‌های زیادی برای کنترل شیوع کرونا در استان توسط گروه‌های مختلف با جدیت پیگیری می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر ۷ درصد از تعداد تست‌های ما مثبت است و در برخی از ایام ۷۳ درصد از نمونه‌های ما در استان قم متأسفانه مثبت بوده است.
محبی با اشاره به اینکه در مراکز ۹ گانه که در سطح استان دارای فعالیت هستند
وی تأکید کرد: در دو ماه پایان سال تحصیلی به دلیل وجود مواردی همچون آنفلوانزا و ورود کرونا ویروس انگلیسی در کشور، می‌تواند وضعیت بیماران کرونایی در استان را افزایش دهد و به تبع این موضوعات، ما مخالف بازگشایی مدارس در استان خواهیم بود.