سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2060928 خبر

از میکروگرین‌ها چه می‌دانید؟

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 15:19
میکروگرین‌ها به دلیل تنوع در رنگ، شکل، عطر و طعم سبب ایجاد تنوع در وعده‌های غذایی انسان می‌شود. برداشت سبزی‌ها در مرحله میکروگرین به دلیل ارزش غذایی بالا و داشتن ویتامین‌های مختلف، کاروتنوئیدها (لوتئین، ویلوزانتین، زاکسانتین و بتاکاروتن) و ترکیبات فنلی بیشتر، نسبت به مرحله بالغ از اهمیت بسیاری برخوردار است.
پرورش،مرحله،غذايي،طعم،برداشت،گياهان،علوم،زمان،سانتيمتر،تنوع، ...

خلاصه خبر

ایسنا/خراسان رضوی میکروگرین‌ها به دلیل تنوع در رنگ، شکل، عطر و طعم سبب ایجاد تنوع در وعده‌های غذایی انسان می‌شود.
میکروگرین‌ها اشکال کوچکی از انواع گیاهان خوراکی شامل سبزی‌ها، گیاهان دارویی و نظایر آن‌هاست، که می‌توانند به عنوان تقویت کننده طعم غذا مورد استفاده قرار گیرند.
بر اساس مطالعات گزارش شده است که میکروگرین‌ها به دلیل تنوع در رنگ، شکل، عطر و طعم سبب ایجاد تنوع در وعده‌های غذایی انسان می‌شود.
میکروگرین‌ها (microgreens) مرحله گیاه‌چه‌ای سبزیجاتی نظیر «کلم گل یا کلم بروکلی و ریحان» هستند که حتی جوان‌تر از گیاهچه‌هایی برداشت می‌شوند که در سالاد سبزیجات تازه مصرف می‌شوند.
هر میکروگرین دارای یک ساقه اصلی مرکزی است که آن‌را در زمان برداشت دقیقاً از سطح زمین قطع می‌کنند.
در یک نمو بارز، ساقه و آرایش برگ‌ها در میکروگرین ها به حدود ارتفاع ۲ و نیم تا ۴ سانتیمتر و پهنای ۱/۲ تا ۲/۵ سانتیمتر می‌رسند.
متوسط زمان محصول‌دهی برای اغلب میکروگرین‌ها به مدت ۷ تا ۱۰ روز از زمان جوانه‌زنی، تولید گیاهچه تا زمان برداشت است.
۳- تفریح و سرگرمی: میکروگرین‌های پرورشی نه تنها سالم و خوشمزه هستند بلکه به‌عنوان نوعی مبارزه طلبی، تفریح و سرگرمی نیز مطرح هستند.
خوشمزه بودن: بدین طریق می‌شود از انواع طعم‌ها و مزه‌ها برخوردار شد زیرا گیاهان حداکثر طعم و مزه خویش را در اولین مراحل رشد یعنی دوره میکروگرینی بروز می‌دهند.
۵- متفاوت بودن: میکروگرین‌ها می‌توانند با افزوده شدن به سالادها، ساندویچ‌ها، سوپ‌ها به‌عنوان چاشنی به تکمیل طعم و کیفیت غذاها کمک نمایند.
میکروگرین‌ها با وضعیت قوی، پر رنگ، شاداب و خوش طعم پرورش می‌یابند.