خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 03 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2072531 خبر

بازار ارمنستان یک فضای رقابتی است و باید به‌صورت حرفه ای وارد شویم

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 15:19
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان گفت: بازار ارمنستان یک فضای رقابتی است و باید حرفه ای وارد شویم و قرار نیست این بازار را دو دستی به ما تقدیم کنند.
ارمنستان،جمهوري،اسلامي،ايران،بازار،حرفه،كشور،اقتصادي،ظرفيت،ت ...

خلاصه خبر

ایسنا/آذربایجان شرقی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان گفت: بازار ارمنستان یک فضای رقابتی است و باید حرفه ای وارد شویم و قرار نیست این بازار را دو دستی به ما تقدیم کنند.
همزیستی مسالمت آمیز نشان از درایت و پختگی مسئولین ما دارد و پیام هایی که از دیدار های رهبر معظم انقلاب با شهدای ارامنه صادر می‌شود، نشان از ظرفیت بالای ارتباط مابین دو کشور است.
بدخشان ظهوری به جنگ ما بین ارمنستان و آذربایجان نیز اشاره کرد و گفت: حتی در این جنگ که لازم بود براساس تصمیمات شورای عالی امنیت ملی مواضعی بیان شود، بازهم ارمنستان در موضوعات حقوق بشری رای منفی داده و همراه جمهوری اسلامی بود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان تاکید کرد: حدود ۱۱ میلیون ارامنه در خارج از ارمنستان هستند که قوی ترین لابی مخالف رژیم صهیونیستی و حامی جمهوری اسلامی هستند.
ارمنستان ظرفیت بالایی برای فعالیت های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی دارد که هربخشی از این ظرفیت ها استفاته نکند، باید پاسخگو باشد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان به وجود دلّالان و قاچاقچیان در بازار ارمنستان نیز اشاره کرد و افزود: در کنار تجّار عزیزی که در امنستان هستند، متاسفانه دلال بازی هایی نیز وجود دارد که فضا را نابود می‌کند و عدم وجود استراتژی صادرات، ما را از امر صادرات حرفه ای و به روز شده، محروم کرده است.
برازنده ایرانی ها نیست که چند قاچاقچی آبروی تجّار ایرانی را در ارمنستان ببرند.
گفتنی است، در این جلسه استاندار آذربایجان شرقی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز و جمعی از فعالان اقتصادی استان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص چگونگی برقرار ارتباط و تعامل اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان پرداختند.