خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 30 دی 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2067968 خبر

آسیب دیدگی عضله همسترینگ پا و درمان آن

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 15:18
به گفته یک متخصص ارتوپدی آسیب دیدگی عضلات همسترینگ پا، از معضلات شایع در بین ورزشکاران است که با روش های مختلف قابل درمان است.
عضلات،عضله،همسترينگ،پارگي،درمان،آسيب،فعاليت،گروه،لگن،ران،زان ...

خلاصه خبر

وظیفه این عضلات صاف کردن لگن و خم کردم زانو است.
محل اتصال این عضلات از ناحیه لگن به پشت و پایین زانو است و به طور کلی عملکرد لگن و بیشتر زانو تحت تاثیر عضلات همسترینگ است.
حسن زاده بیان کرد: عضلات همسترینگ (عضلات پشت ران) در ورزشکاران چه کودکان چه بزرگسالان و حتی در افراد عادی بسیار مهم هستند و در عملکرد حرکتی آن‌ها تاثیرگذارند، اما این عضلات هم مانند سایر عضلات گاه ممکن است دچار آسیب دیدگی شوند.
گروه دوم، افرادی که دچار عدم تعادل بین عملکرد این عضلات هستند، گروه سوم افرادی که عضلاتشان در موقعیت‌های مختلف، در وضعیت نامناسبی است و آخرین گروه افرادی که در معرض فشار زیاد ناشی از تمرین و فعالیت شدید به عضلاتشان وارد می کنند و عضلات را خسته می کنند.
در کودکان و نوجوانانی که تعادل عضلات خوبی ندارند هم شاهد پارگی عضله به دلیل خستگی عضله هستیم.
محل شایع این اتفاق، پارگی وسط عضله یا ناحیه زانو نیست بلکه کندگی و کشیدگی آن‌ها در ناحیه لگن شایع‌تر است.
حسن زاده گفت: پارگی عضله همسترینگ ۳ درجه دارد که درجه یک، کشیدگی، درجه دو، پارگی خفیف بخشی از حجم عضله که این دو مورد با مدارا قابل درمان هستند و درجه سوم، کندگی عضله است که در ورزشکاران حرفه‌ای شایع است و نیاز به جراحی دارد.