خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 01 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2068996 خبر

جلسه فوق العاده برای بررسی اساسنامه سازمان جدید تعلیم و تربیت

ایسنا | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 15:17
وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه بهترین کانون تربیت کودک خانواده است، اظهار کرد: تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک یک نقطه عطف است.
شوراي،سازمان،تربيت،انقلاب،فرهنگي،كودك،گروه،تعليم،مصوبه،تصويب ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، جلسه فوق‌العاده شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع بررسی اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد که در این جلسه علاوه بر وزیر آموزش‌وپرورش و معاونین مربوطه، رئیس سازمان بهزیستی و نماینده سازمان برنامه‌وبودجه، اعضاء حقیقی و حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌صورت حضوری و مجازی مشارکت داشتند.
وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکنون ۳۴ مصوبه در طول ۳۶ سال عمر خود در خصوص آموزش‌وپرورش داشته است که اولین آن مصوبه شماره ۸۰ در سال ۱۳۶۵ پیرامون موضوع مهدهای کودک بوده است که بر مبنای آن مصوبه مسئولیت مجوز دهی مهدهای کودک را به سازمان بهزیستی و امور تربیتی را به کمیته ذیل وزارت فرهنگ و علوم وقت واگذار کرده است.
همچنین در گروه دوم، تصویب ۳ آئین‌نامه و گروه سوم که اکثر مصوبات در آن قرار می‌گیرد، ۱۸ مصوبه مربوط به امور اجرایی است.
عاملی با اشاره به اینکه گروه چهارم، مصوبات محتوایی شورا برای آموزش‌وپرورش است، تأکید کرد: قطعاً سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش مهم‌ترین مصوبه این شورا از ابتدا تاکنون در خصوص آموزش‌وپرورش کشور بوده است.