خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 07 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2083596 خبر

اولین رویداد هنرهای‌سنتی استان کرمان آغاز به کار کرد

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 14:42
اولین رویداد هنرهای سنتی استان کرمان با حضور مسئولان حوزه صنایع‌دستی و فرهنگ و هنر امروز 25 دی ماه در محل موزه هنرهای معاصر کرمان شروع به کار کرد.
كرمان،استان،صنايع،دستي،هنرهاي،حوزه،اشاره،گردشگران،رويداد،گرد ...

خلاصه خبر

ایسنا/کرمان اولین رویداد هنرهای سنتی استان کرمان با حضور مسئولان حوزه صنایع‌دستی و فرهنگ و هنر امروز 25 دی ماه در محل موزه هنرهای معاصر کرمان شروع به کار کرد.
فعالی با بیان اینکه صنایع‌دستی استان کرمان از سابقه تاریخی بالایی بهره می‌برد، اظهار کرد: قرار گرفتن ظرفیت صنایع‌دستی در کنار ظرفیت‌هایی همچون تاریخی و گردشگری موجب حضور بالای گردشگران در این استان می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به اینکه حضور هنرمندان بنام کرمانی و آثار هنری آنها یک فرصت برای توسعه گردشگری به شمار می‌رود و به ماندگاری گردشگران منجر می‌شود، بیان کرد: هنگامی‌که گردشگران در محل تولید زنده آثار هنری و صنایع‌دستی قرار گیرند برای ماندن در کرمان ترغیب می‌شوند.
وی با بیان اینکه موزه هنرهای معاصر کرمان دومین موزه معاصر ایران محسوب می شود، اظهار کرد: استان کرمان در حوزه هنر و صنایع دستی دارای ظرفیت های زیادی است که متاسفانه ناشناخته و مهجور مانده است.