خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 01 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2070553 خبر

تجلیل از یک مترجمِ "درجه یک"!

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 14:42
خیلی‌هاشان را نمی شناسیم. کنارمان در این شهر زندگی می کنند و برای این شهر و مردمانش کار می کنند و قلم می زنند و فرهنگ می سازند و ما حتی نامشان را هم نمی دانیم.
فرهنگ،مشكلات،مرادي،كتابخواني،كرمانشاه،توسعه،مترجم،كرمانشاهي، ...

خلاصه خبر

امروز "مهرداد مرادی" مترجم درجه یک کرمانشاهی به پاس یک عمر قلم فرسایی در عرصه فرهنگ و هنر کرمانشاه تجلیل شد.
تجلیلی که با وجود مهمان یک ساله‌مان؛ کرونا، خیلی مختصر و با حضور اندک افراد در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه برگزار شد.
فاضلی با بیان اینکه مکتوبات نقطه عطف گذار جوامع از دوران سنتی به مدرن هستند، گفت: برای ارزیابی فرهنگ هر جامعه و هر تمدنی ناگزیر سراغ مکتوبات آنها می رویم و همین امر اهمیت مکتوبات و بویژه کتاب را مشخص می کند.
وی با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه فرهنگی، از فرهنگ به عنوان زیربنای توسعه جوامع یاد کرد وافزود: اگر سرانه کتابخوانی در جامعه بالا برود تمام مشکلات حل می شود، چرا که اساس توسعه در هر جامعه توسعه فرهنگی است که با مطالعه و کتابخوانی حاصل می شود.
وی در ادامه تجلیل از فرهیختگان و اهالی فرهنگ و هنر را یک ضرورت دانست و افزود: این افراد خدمت بزرگی به جامعه می‌کنند، چرا که برای تقویت زیربنای توسعه جوامع تلاش می کنند.
وی افزود: این مراسم تجلیل هم از باب رعایت ادب و تکریم است و هم برای معرفی فرهیختگان.
وی افزود: تمام مشکلات ما نشات گرفته از مشکلات فرهنگی است و اگر فرهنگ توسعه یابد قطعا تمام مشکلات حل خواهد شد و توسعه فرهنگ هم تنها از رهگذر ترویج کتابخوانی میسر است.
وی افزود: ما اهالی فرهنگ و هنر و تمام ناشران و نویسندگان و ...