سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2060368 خبر

احداث بازارچه مشترک مرزی بین آذربایجان‌شرقی و ارمنستان

فارس | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 14:40
استاندار آذربایجان‌شرقی علاقه‌مندی خود را برای احداث بازارچه و شهرک‌های صنعتی مرزی مشترک بین استان و کشور ارمنستان اعلام کرد.
كشور،استان،توسعه،ارمنستان،اوراسيا،آذربايجان،ايران،ارتباطات،ش ...

خلاصه خبر

استاندار آذربایجان‌شرقی علاقه‌مندی خود را برای احداث بازارچه و شهرک‌های صنعتی مرزی مشترک بین استان و کشور ارمنستان اعلام کرد.
پورمحمدی آذربایجان شرقی را تنها دروازه ارتباطی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا برشمرد و اظهار کرد: انتظار داریم دفتر اتحادیه اوراسیا در استان، تاسیس شود و منطقه آزاد ارس نیز آماده حمایت همه جانبه در این خصوص و توسعه ارتباطات با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا است.
استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین در ادامه سخنان خود به موقعیت ترانزیتی ویژه استان نیز اشاره کرد و افزود: توسعه مناسبات اقتصادی، احداث بازارچه و شهرک‌های صنعتی مرزی نیز یکی از جدی‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های استان با کشورهای دوست و همسایه همچون ارمنستان در شرایط کنونی است.
وی با اشاره به تفاهم نامه‌ای سال 95 بین ایران و ارمنستان در ارتباط با توسعه روابط تجاری بین مناطق آزاد دو کشور خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت ترانزیتی ویژه‌ای که داریم از این مزیت باید استفاده کنیم.