خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 01 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2068075 خبر

سفیر پیشین آمریکا در امارات به تیم شورای امنیت ملی بایدن می‌پیوندد

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 14:14
قرار است «باربارا لیف» دیپلمات باتجربه آمریکایی در امور منطقه، به تیم خاورمیانه شورای امنیت ملی کاخ سفید در دوره ریاست‌جمهوری «جو بایدن» ملحق شود.<br/>
آمريكا،بايدن،ليف،عنوان،خارجه،منطقه،برنز،سفير،كاخ،سفيد،انتخاب ...

خلاصه خبر

به گزارش پایگاه خبری آمریکایی «وکس»، این انتخاب منطقی است زیرا لیف اغلب دوره کاری خود را به رسیدگی به مسائل منطقه از جمله دوره‌هایی به عنوان مقام عالی وزارت خارجه در مسائل شبه‌جزیره عربستان و عراق و همچنین اولین مدیر دفتر این وزارتخانه در امور ایران گذرانده است.
لیف بعد از ترک سمت دولتی در سال ۲۰۱۸ به «انستیتو واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» پیوست و برداشت‌های خود را درباره روابط آمریکا با کشورهای منطقه ارائه کرد.
بنابر این گزارش، این مسئله در حال حاضر طبیعی است و زمانی که این دیپلمات باتجربه و سفیر بازنشسته در کاخ سفید حضور یابد این پارامترها مشخص خواهد شد.
با این حال، احتمالاً وعده‌های بایدن درباره منطقه غرب آسیا مثل قطع حمایت آمریکا از جنگ تحت هدایت عربستان سعودی در یمن و اصلاح روابط این کشور با متحدان منطقه‌ای، لیف را در مرکز تصمیمات حساس و بحث‌برانگیز سیاست خارجی قرار خواهد داد.
برنز از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ در زمان دولت باراک اوباما قائم مقام (نفر دوم) وزارت خارجه آمریکا بود و در همین سال بعد از ۳۳ کار در این وزارتخانه، اعلام بازنشستگی کرد.