خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 06 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2079110 خبر

انتظارات غیرواقعی آمریکاییان از واکسن کرونا

فارس | برگزیده، فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 13:19
حتی وقتی یک واکسن انتظارات آمریکاییان را برآورده می کند، این احتمال که میانگین پاسخگویان این مطالعه واکسیناسیون را انتخاب کنند فقط 68 درصد است. این یعنی وجود جمعیت زیادی از خودداری کنندگان دریافت واکسن که می تواند رسیدن به ایمنی جمعی را به خطر بیندازد، حتی تحت شرایط ایده آل نیز ممکن است در واقعیت این عده بیشتر هم باشند.
واكسن،آمريكاييان،درصد،واكسيناسيون،دريافت،احتمال،قصد،واكسينه، ...

خلاصه خبر

اما بر اساس تحقیقی که اخیرا انجام شده 29 تا 37 درصد آمریکاییان قصد دارند از زدن واکسن کووید19 خودداری کنند.
آمریکاییان چه ویژگی هایی را از یک واکسن کووید 19 انتظار دارند و آیا اگر بتوانند یک یا چند جنبه از کارکرد واکسنی را که شانس دریافت آن را دارند به چالش بکشند، احتمال واکسن زدن آنها کمتر می شود؟
با این حال مطالعات کمتری در این باره انجام شده که آیا مشخصات خود واکسن ها نیز احتمال دارد بر نیت افراد برای واکسیناسیون اثرگذار باشد یا نه.
پاسخگویان به قصد خود برای واکسیناسیون با واکسن هایی فرضی، بر اساس کشور مبادا آنها (آمریکا، انگلیس، چین یا روسیه) کارآمدی (50، 70 یا 90 درصد کارآیی در پیشگیری از سرایت) مقدار دوز الزامی (یک دوز در برابر دو دوز) نوع آنتی ژن ( ام آر ان ای در برابر ویروس تضعیف شده)؛ میزان زمانی که برای ساخت آن صرف شده (9، 12 یا 15 ماه)؛ و احتمال تجربه کردن برخی اثرات جانبی خفیف نظیر سوزش در محل تزریق، لرز یا تب (1 در 100 نفر، 1 در 10 نفر یا 1 در 2 نفر) امتیاز دادند.
ناهمخوانی بین انتظارات و واقعیت
بر اساس این یافته ها دلگرم کننده است که نوع آنتی ژن به کار رفته در تولید یک واکسن کووید19 ، بر قصد آمریکاییان برای واکسینه کردن خود تاثیری کاهشی یا افزایشی ندارد.
آنها گفته اند واکسن هایی را ترجیح می دهند که احتمال تجربه اثرات جانبی از قبیل تب و لرز در آنها کمتر از 1 نفر در هر 100 نفر باشد تا واکسن هایی که 1 نفر از هر 2 نفر چنین عوارضی را تجربه می کنند.
من بیش از همه از دریافتن این مسئله نگران شدم که حتی وقتی یک واکسن انتظارات آمریکاییان را برآورده می کند، این احتمال که میانگین پاسخگویان این مطالعه واکسیناسیون را انتخاب کنند فقط 68 درصد است.
چرا این انتظارات اهمیت دارد
ارتباط بین مشخصات واکسن مورد انتظار آمریکاییان و واکسن هایی که ما شانس دریافت آنها را داریم، می تواند در تعیین اینکه چه تعداد از آمریکاییان آماده واکسینه کردن خود هستند اهمیت داشته باشد.
در نتیجه من باور دارم که این تحقیق نشان می دهد که احتمال دارد مطالبه مردمی برای واکسن های متفاوتی که تاییده فدرال را دریافت می کنند فرق داشته باشد.
واکسن هایی که تاییده فدرال دریافت می کنند بیشتر احتمال دارد دربردارنده آمیزه ای از مشخصاتی باشند که مورد اقبال یا عدم اقبال آمریکاییان قرار بگیرند.