خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 06 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2078989 خبر

۶۰ درصد تخم مرغ تولیدی در آذربایجان شرقی داخل استان مصرف می‌شود

مهر | اقتصادی، استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 12:25
تبریز- رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به اینکه میزان تولید تخم مرغ در استان ۲۱۰ تن و میزان مصرف روزانه آن حدود ۱۳۰ تن است، نگرانی از بابت کمبود تخم مرغ وجود ندارد.
مرغ،تخم،قيمت،استان،جهاد،كشاورزي،مرغداران،تنظيم،تاكيد،توليد،ف ...

خلاصه خبر

وی به نحوه کنترل و نظارت بر قیمت تخم مرغ اشاره کرد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی شیوه نامه‌ای در این راستا تبیین کرده است که صدور گواهی بهداشتی حمل تخم مرغ اولین مرحله کنترل و نظارت بر وضعیت تخم مرغ می‌باشد، به نحوی که هیچ مرغداری حق خروج تخم مرغ از مرغداری بدون داشتن مجوز بهداشتی حمل تخم مرغ نخواهد داشت که برای دریافت این مجوز ارائه آمار وزن تخم مرغ فروشی در مبدأ و مقصد حمل الزامی می‌باشد.
وی با تاکید به عدم کمبود تخم مرغ در استان گفت: طبق آمار مشخص است که میزان تولید در استان از میزان مصرف بالاتر است اما با توجه به اینکه بخشی از تخم مرغ مصرفی استان‌های همسایه و تهران از آذربایجان شرقی تأمین می‌شود باید با جدیت و برنامه ریزی دقیق در تولید تخم مرغ تلاش کرد.
وی در ارتباط با عدم توجه مرغداران به برنامه‌ها و قیمت مصوب تخم مرغ گفت: با توجه به اینکه نهاده‌های دامی مورد نیاز مرغداران از محل سامانه بازارگاه تأمین می‌شود، در این صورت دسترسی مرغداران متخلف به سامانه حذف خواهد شد.