خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 06 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2079003 خبر

برنامه‌ای که راه کارآفرینی را جلوی پای مخاطب می‌گذارد

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 12:18
برنامه چراغ خانه کسب و کار‌های مختلف را با توصیه‌های صاحبان کار به مخاطبان معرفی می‌کند.
برنامه،خانگي،كسب،مشاغل،خانه،شغل،چراغ،اندازي،ارائه،مفيد،انگيز ...

خلاصه خبر

این برنامه مفید و آموزشی در گفت‌وگو با افراد دارای مشاغل و کسب و کار خانگی و کارشناسان مربوطه، راه و روش چگونگی راه اندازی مشاغل خانگی را به علاقه‌مندان نشان می‌دهد.
برنامه چراغ خانه، برنامه ایی با محوریت معرفی مشاغل خانگی مانند انگشترسازی، لواشک خانگی، معرق و منبت روی چوب، مینا کاری روی سفال، سازه‌های چوبی، پرورش گل‌های آپارتمانی و...
با شنیدن این برنامه می‌توان یک شغل خانگی راه اندازی کرد
مطهره مهرابی تهیه کننده برنامه "چراغ خانه" هدف از ساخت این برنامه را پرداختن به مشاغل خانگی و تاکید بر اهمیت کسب و کار‌های خانگی دانست و گفت: این مشاغل با وجود اینکه در ظاهر کسب و کار‌های کوچکی به نظر می‌آیند، اما می‌توانند اقتصاد خانواده‌های بسیاری را نجات دهند.
در برنامه چراغ خانه کلی ایده ارائه می‌شود
وی افزود: با شنیدن این برنامه مردم متوجه می‌شوند که از هیچ می‌توان شروع کرد و خیلی دنبال مشاغل کارمندی نباشند و با حداقل امکانات و سرمایه مالی بتوانند درآمد کسب کنند و فقط این مسیر مستلزم اراده، کار و تلاش است.
این برنامه فرصتی برای دیده شدن اینگونه مشاغل است.
همچنین از نکات مهمی که در آن شغل باعث پیشرفت و موفقیت آن‌ها شده است، جویا می‌شوم.
وی بر این باور است که در این روز‌های کرونایی که بسیاری باعث شده تا شغل خود را از دست بدهند، با شنیدن این گزارش برای آن‌ها انگیزه ایجاد شود و دوباره شروع به کار کنند.
بسیاری از این عزیزان حتی نخبه و یا تحصیل کرده بودند، اما تحصیلات یا نخبه بودن آن‌ها سبب نشده بود که به این فکر بیافتند که باید در اداره دولتی استخدام شوند.
آن‌ها از استعداد، مهارت و علاقه خود کمک گرفته و دارای شغل مناسب شده بودند.
وی در پایان گفت: مشاغل خانگی بیشتر برای بانوان است، اما واقعا برای آقایان هم می‌تواند مفید باشد.