خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 03 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2072531 خبر

بهره برداری از ۶۰ پروژه سرمایه گذاری با اشتغالزایی ۳ هزار و ۲۲۰ نفری

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 12:12
امروز در آیین بهره برداری از طرح‌های ملی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، ۶۰ پروژه سرمایه گذاری با اشتغالزایی ۳ هزار و ۲۲۰ نفری بهره برداری رسید.
مناطق،آزاد،سرمايه،واحد،اقتصادي،سامانه،بهره،پنجره،صنعتي،دلار، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، صبح امروز طرح‌های ملی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره برداری رسیدند.
او مهمترین این اقدامات راهبردی را این طور تشریح کرد: گسترش پنجره واحد الکترونیکی خدمات، ایجاد و توسعه شبکه زیرساخت‌های سرمایه گذاری، تسهیل و تسریع در فرآیند اخذ مجوزها، افزایش ضریب نفوذ نوآوری و فناوری و توسعه راهکار‌های تامین مالی و مبادلات ارزی از اهم این اقدامات است.
صادرات ۱۳۹ میلیارد دلاری مناطق آزاد و ویزه اقتصادی طی دو دولت اخیر
مشاور رئیس جمهور ادامه داد: میزان صادرات مناطق آزاد و ویژه به خارج از کشور، طی دو دولت اخیر، بالغ بر ۱۳۹ میلیارد دلار بوده؛ علاوه بر این، حداقل ۴۰ میلیارد دلار نیاز‌های سرزمین اصلی نیز، از طریق تولیدات این مناطق تامین شد؛ قابل توجه آن که واردات این مناطق در این دوره، فقط حدود ۴۷ میلیارد دلار بوده که تراز تجارت خارجی مثبت ۹۲ میلیارد دلاری را به خوبی نشان می‌دهد.
او افزود: از ابتدای تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ابلاغ برنامه ها، مناطق همواره در تمامی شاخص‌ها رشد مثبت داشته اند؛ در حوزه تولید، ابتدای سال ۱۳۹۲، هزار واحد تولیدی فعال بوده اند که اکنون با رشد ۱۲۰ درصدی به ۲ هزار و ۲۰۰ واحد افزایش یافته اند.
استقرار ۶۸۰ واحد فناور و نوآور در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
بانک اظهار کرد: با توسعه مراکز نوآوری و فناوری، استقرار شتاب دهنده‌ها و اعمال سیاست‌های حمایتی و تشویقی، تاکنون ۶۸۰ واحد فناور و نوآور در مناطق جذب شده اند.
امروز واحد‌های زرین طراوت کیش، تولیدکننده لوازم آرایشی و بهداشتی، آرنیکا نساج آرمان، تولیدکننده پارچه رومبلی و استیل سازان صنعت ماهان پویا، تولیدکننده ملزومات فلزی آشپزخانه با سرمایه گذاری ۲۲ میلیارد تومان و ۲ و نیم میلیون یورو نیز در این منطقه به بهره برداری می‌رسند.