خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 09 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2087663 خبر

شوراها در دفاع از هویت و موجودیت خود موفق نبوده‌اند

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 11:57
به گفته رئیس شورای شهر شیراز، شوراهای شهرستان و استان در راستای حمایت از خود و نهاد شوراها عملکرد قابل قبولی نداشته‌اند به همین دلیل نمی‌توانیم که بگوییم که شورای اسلامی شهرستان و استان برای انجام وظایف خود و دفاع از هویت و موجودیت نهاد شورا موفق بوده‌اند.
شوراها،شوراي،استان،مجلس،نمايندگان،شورا،فعاليت،شوراهاي،شهر،تب ...

خلاصه خبر

سید عبدالرزاق موسوی پنج‌شنبه ۲۵ دی در بیست و هشتمین اجلاس شورای اسلامی استان فارس، بر تغییر نوع نگاه‌ها به شورای استان با توجه به سال پایانی فعالیت شورای دور پنجم و موضوع اصلاح قانون شورا و همچنین برخی اظهارنظرها و تهاجمات علیه شورا که موجب افزایش نگرانی به نسبت به آینده موجودیت شوراها شده تاکید کرد.
او با بیان اینکه برخی از مشکلات شوراها به خود شوراها برمی‌گردد، افزود: بروز تخلفاتی در برخی از شوراهای شهر و بهانه و ابزاری برای تضعیف شوراها و مخالفت برخی با موجودیت آن شده است.
برخی نمایندگان مجلس شوراها را رقبای انتخاباتی خود می‌دانند
او نوع نگاه دولتمردان و نمایندگان مجلس را یکی دیگر از عوامل موفقیت بیرونی شوراهای استان ذکر و عنوان کرد: متاسفانه برخی نمایندگان مجلس، شوراها را به ویژه شوراهای شهر را رقبای انتخاباتی خود می‌دانند، اگر چه با تشدید نظارت استصوابی تقریباً شرایط رقابت در انتخابات مجلس محدود شده است ، لیکن نگرانی از فعالیت‌های نمایندگان و اعضای شوراها همچنان باقی است.
موسوی اضافه کرد: تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده در همین مجلس و سلب حق وضع عوارض از شوراها، نمونه و مصداق روشنی از نوع نگاه دولت و مجلس به نهاد شوراهاست.
در موضوع سرنوشت شوراها وظایف مصرح در قانون تصمیمات و اقدامات لازم اتخاذ شود و از ظرفیت و توان نمایندگان شوراها در راستای افزایش توان شوراها استفاده کنیم.