خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 28 دی 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2062580 خبر

درخواست عفو بین‌الملل برای حفاظت از آمریکایی‌ها مقابل راست‌های مسلح

ایسنا | بین‌الملل | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 11:55
عفو بین‌الملل چهارشنبه از شهردارها، فرمانداران و دادستان‌های ایالتی آمریکا خواست تا از مردم مقابل گروه‌های مسلح محافظت کرده و برترپنداری سفیدپوستان را محکوم کنند.
آمريكا،عفو،خشونت،تاكيد،سفيدپوستان،مسلح،حقوق،تحريك،دولت،ايالت ...

خلاصه خبر

عفو بین‌الملل تاکید کرد: ما از فرمانداران و شهردارها تقاضا داریم تا از جوامع در مقابل خشونت محافظت کنند.
در این نامه آمده است: در دسترس بودن گسترده و عدم محدودیت یکسان اسلحه در ایالات متحده، همراه با تحریک به خشونت و امکان و تحقق برتری سفیدپوستان در بالاترین سطوح دولت، این کشور را مقابل افرادی که نابرابری را به انصاف، نفرت را به اتحاد ترجیح می‌دهند و خواستار مصونیت از عدالت هستند، به طور خطرناکی آسیب‌پذیر کرده است.
این گروه حقوق بشری خصوصا روی محکومیت علنی و درخواست برای پاسخگویی بابت تحریک به خشونت و توانمندسازی برترپنداری سفیدپوستان در عالی‌ترین سطوح دولت آمریکا به ویژه دونالد ترامپ و مقام‌های دیگر دولت او تاکید کرد.
در ادامه از دولت ترامپ خواسته شد تا دستورات اجرایی، دستورات اضطراری یا سایر اقدامات ویژه موقت را برای جلوگیری از ارعاب یا تهدید مردم آمریکا از سوی گروه‌ها یا اشخاص برترپندار سفیدپوست مسلح صادر کند.