خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 02 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2071371 خبر

صدور گواهی‌ تخصصی آموزش مجازی ویژه استادان

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 01:05
رئیس تحقیقات و فناوری کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم از صدور گواهی‌ تخصصی آموزش مجازی برای استادان خبر داد.
الكترونيكي،آموزش،مجازي،تخصصي،برگزاري،استادان،وزارت،علوم،صفوي ...

خلاصه خبر

او افزود: اگر دانشگاهی بخواهد دروسی را مجازی ارائه کند یا نیمی از دروس را مجازی کند، باید مهارت لازم برای استادان دروس مذکور رسمی شود.
او درباره مسئولیت دانشگاه‌ها در راستای برگزاری دوره‌های کمک آموزش مجازی به استادان گفت: به دلیل اهمیت داشتن حقوق دانشجویان ، آموزش عالی انتظار دارد تا دانشگاه‌ها دوره‌های متعدد، مناسب و کافی در ابعاد مختلف یادگیری و آموزش الکترونیکی مانند ارائه دروس عملی، چگونگی برگزاری امتحانات و ...
را برای استادان برگزار کند تا آن‌ها با روش صحیح یاددهی به محصلان آشنا شوند.
صفوی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده از سوی وزارت علوم در سطح کلان کشور برای دانشگاه‌ها به منظور برگزاری دوره‌های تخصصی آموزش الکترونیکی گفت: کارگروه آموزش الکترونیکی وزارت علوم از همان روز اول بروز کرونا اعلام کرد تا هر دانشگاهی که ظرف ۴۸ ساعت آینده تقاضای برگزاری تخصصی آموزش‌های الکترونیکی را داشته باشد به صورت رایگان می‌تواند در این کلاس‌ها شرکت کند بنابراین از نظر حقوقی برای تمام این فعالیت‌ها باید حق الزحمه دریافت شود، اما در وزارت علوم تمامی این کار‌ها برای دانشگاه‌ها به صورت مجانی انجام شد.