خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 02 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2071367 خبر

فرار به عقب روحانی!

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 24 دی 1399 - 23:47
رئیس‌جمهور بار دیگر با مقایسه شرایط سال ۹۹ با سال ۹۵ از کارنامه مدیرانش دفاع کرد.
دولت،روحاني،تحريم،اقتصادي،آمريكا،دلار،آدرس،سفيد،ملت،وضعيت،آي ...

خلاصه خبر

به گزارش «وطن امروز»، رئیس‌جمهور روز گذشته باز هم برای فرستادن لعن و نفرین، آدرس کاخ سفید را به مردم داد و به دفاع از عملکرد خود و کابینه‌اش در اوج نارضایتی‌های عمومی پرداخت.
۳ ماه پیش بود که حسن روحانی در حاشیه یکی از جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا از آدرس کاخ سفید برای ارسال لعن و نفرین‌های مردم رونمایی کرد و گفت: «مردم اگر می‌خواهند برای کمبود و مشکلات لعن و نفرین کنند، آدرس آن کاخ سفید در واشنگتن است و کسی آدرس اشتباه به آنها ندهد».
او مردم را از ارسال لعن و نفرین به «آدرس اشتباه» که احتمالا پاستور باشد منع کرد تا با بخشیدن عاملیت مطلق به تحریم‌های آمریکا، عملا هر گونه انتقادی نسبت به مدیریت دولت را خنثی کند.
رئیس‌جمهور روز گذشته در جلسه هیات دولت، بار دیگر در تفسیر وضعیت فعلی کشور، تمام بارها را از روی شانه‌های دولت برداشت و به تکرار ادعاهای پیشین خود پرداخت.
وی افزود: البته در این راه ناموفق بودند ولی رنج فراوانی را برای ملت درست کردند و ملت ما صبوری و ایستادگی کرد و خم به ابرو نیاورد و زانوی ملت در برابر این فشار خم نشد و ایستاد ولی در عین حال فشار زیادی هم به مردم وارد شد.
روحانی با بیان اینکه «چیز عجیبی هست که هر مشکلی پیدا می‌شود می‌گویند دولت چرا این کار را کرد و این کار را نکرد، در حالی که این دولت همان دولت سال ۹۵ و پایان ۹۴ و آغاز ۹۶ است»، اظهار داشت: آنچه تفاوت ایجاد شده تحریم ظالمانه علیه یک ملت بزرگ بوده و امروز ما کاملا مطمئن هستیم که پایان مقاومت و ایستادگی مردم نمایان خواهد شد و در ماه‌های آینده نتیجه این صبر و مقاومت و ایستادگی را خواهیم دید.
* دولت نتیجه تحریم‌ها بود!
حیات و شکل‌گیری دولت روحانی وابسته به وجود تحریم‌های آمریکا بوده و اگر چنین تحریم‌هایی نبود اساسا دلیلی نیز برای امکان یافتن تشکیل دولت یازدهم و دوازدهم وجود نداشت.