خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران پا به توپ شدند

باشگاه خبرنگاران | ورزشی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:34
ملی پوشان فوتبال کشورمان اولین تمرین فنی خود پیش از دیدار مقابل ویتنام در چارچوب رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را برگزار کردند.
مهدي،ويتنام،دقايقي،ساعت،محمد،تنيس،كارلوس،كفاشيان،جهانبخش،بير ...

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، نخستین تمرین تاکتیکی تیم ملی فوتبال ایران پیش از بازی مقابل ویتنام در چارچوب رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز (چهارشنبه) در زمین شماره ۲ مجموعه کریکت ابوظبی برگزار شد.
در جریان برگزاری تمرین کارلوس کی روش، علی کفاشیان، محمد حسین حمیسی، محمدرضا ساکت و محمد جواد عباباف دور هم نشسته و درباره مسائل مختلف صحبت کردند.
علیرضا جهانبخش، ستاره تیم برایتون هم که به دلیل آسیب دیدگی بازی با یمن را از دست داده بود در این تمرین کنار سایر بازیکنان حضور داشت.
یک گروه تلویزیونی از کشور ویتنام برای پوشش این تمرین در مجموعه کریکت حضور داشتند.
گزارشگر این شبکه تلویزیونی از مدیران رسانه‌ای تیم ملی کشورمان درخواست کرد زمینه مصاحبه اختصاصی با کارلوس کی روش را برای آن‌ها فراهم کند.
پیش از شروع رسمی تمرین، بازیکنان در قالب گروه‌های مختلف بازی‌های متنوعی را پیگیری کرده و با هم کری می‌خواندند.
پس از صحبت‌های کارلوس کی روش با بازیکنان آن‌ها زیر نظر میک مک درموت حرکات کششی انجام داده و سپس ۲ بار دور زمین دویدند.
سه دروازه بان تیم ملی کشورمان پس از صحبت‌های کی روش تمرینات تخصصی را زیر نظر الکساندر لوپز انجام دادند.
بخش بعدی تمرین بازیکنان بسیار جالب بود.
در این بخش بازیکنان باید ۲ به ۲ رو به روی هم ایستاده و پس از لمس بازو‌ها و پا‌های خود توپی را که روی زمین بود بر می‌داشتند که هر بازیکنی زودتر این کار را انجام می‌داد با صدای بلند فریاد خوشحالی سر می‌داد.
در ادامه بازیکنان در قالب گروه‌های ۳ نفره در یک خط طولی قرار گرفته و با دست دادن به بازیکن کناری خود حرکات مدنظر مک درموت را انجام می‌دادند.
با توجه به اینکه دیدار تیم ملی کشورمان با ویتنام از ساعت ۱۵:۳۰ شنبه هفته آینده برگزار می‌شود کی روش قصد داشت با برگزاری تمرین شاگردانش در فاصله‌ای نزدیک به این ساعت و دمای حدود ۳۰ درجه ابوظبی آن‌ها را به بازی در این شرایط عادت بدهد.
در ادامه بازیکنان به ۲ گروه تقسیم شدند.
بازیکنان ذخیره در بازی با یمن همراه علیرضا بیرانوند بازی تنیس فوتبال انجام داده و نفرات اصلی تیم ملی در آن دیدار همراه مسعود شجاعی و علیرضا جهانبخش با پوشیدن کاور‌های نارنجی و سبز با استفاده از دروازه‌های کوچک در قالب ۲ گروه ۵ نفره گل کوچک بازی کردند.
کارلوس کی روش در زمان برگزاری این بخش از تمرینات کنار زمین آمد و لحظاتی کنار محمد جواد عباباف که پس از ترک زمین از سوی کفاشیان بار دیگر به زمین بازگشته بود نشست.
جرزنی علیرضا بیرانوند در جریان فوتبال درون تیمی منجر به اعتراض روزبه چشمی و مجید حسینی شد.
یک هوادار تیم ملی هم با جلب نظر محمد حسین حمیسی، مدیر حراست فدراسیون فوتبال توانست برای دقایقی تمرین شاگردان کی روش را تماشا کند.
در حالی که بیشتر بازیکنان ذخیره تیم ملی محل تمرین را ترک کرده بودند، سامان قدوس و کریم انصاری فرد همراه عابدزاده و نیازمند در زمین باقی ماندند و تمرین ضربات ایستگاهی کردند.
با این وجود بازیکنان اصلی تیم ملی در زمین باقی مانده و تنیس فوتبال بازی کردند.
البته علیرضا بیرانوند هم به این جمع اضافه شد تا این بار جر و بحث او با سردار آزمون به عنوان ۲ هم تیمی و البته کری خوانی اش با وحید امیری به یکی از نکات جالب تمرین تیم ملی تبدیل شود.
کفاشیان و عباباف راس ساعت ۱۵:۰۹ دقیقه پس از اتمام جلسه با کی روش محل تمرین را ترک کردند.
کی روش پس از صحبت هایش با کفاشیان به کنار بازیکنانی که مشغول انجام دادن بازی تنیس فوتبال بودند آمد و نظاره گر این تمرین شد.
کریم انصاری فرد دقایقی به صورت اختصاصی با مهدی خراطی، مدیر تیم ملی صحبت کرد.
در پایان گروه برنده در بازی تنیس فوتبال شامل علیرضا بیرانوند، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی ترابی و مهدی طارمی در مقابل دوربین عکاسان ژست پیروزی گرفتند.
پس از پایان تمرین تیم ملی بار دیگر نفراتی، چون جهانبخش، رضائیان، دژاگه و حاج صفی برای دقایقی در زمین مانده و ضربات ایستگاهی تمرین کردند.
انتهای پیام/
تمرین تیم ملی فوتبال ایران برگزار شد