خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

معاملات بورس دوباره جان می‌گیرد؟

مشرق | اقتصادی | شنبه، 29 آذر 1399 - 15:57
کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد در هفته جاری با  توجه به خبرهای منتشر شده در زمینه افزایش سرمایه شرکت‌ها و جابه‌جا شدن قیمت‌ها در کانال حمایتی، بازار به صورت معقول به روند صعودی باز می گردد.
معاملات بورس دوباره جان می‌گیرد؟

خلاصه خبر

بیشتر بخوانید: بازگشت بورس از قله آذر
بازار سهام از نیمه دوم معاملات روز یکشنبه روندی متفاوت نسبت به روزهای قبل را در پیش گرفت و به دلیل افزایش عرضه و فشار فروش در کلیت بازار شاهد تشکیل صف‌های فروش طولانی در سهام اکثر گروه‌ها بودیم.
روند نزولی در بازار ادامه‌دار شد و فشار فروش در معاملات روز سه‌شنبه و چهارشنبه حاکم بود، این اتفاق زمینه ایجاد جوی را در بازار فراهم کرد که باعث شد میزان چشمگیری از نقدینگی در سه روز پایانی معاملات بورس از بازار خارج شود.
در کنار اخبار منفی منتشر شده و تاثیر آن بر معاملات بازار، برخی با هدف نوسان‌گیری به دلیل شکسته شدن حمایت شاخص بورس تصمیم به فروش سهام خود گرفتند تا دوباره بعد از اتمام روند اصلاحی بازار اقدام به خرید سهام در بازار کنند که این موضوع در ایجاد شتاب برای روند اصلاحی بازار سهام بی‌تاثیر نبود.
با توجه به ترس حاکم شده در بازار، در پایان معاملات روز چهارشنبه به دلیل تکذیب اخبار شایعه شده و جمع‌آوری صف‌های فروش ایجاد شده در پایان معاملات روز چهارشنبه شاهد بازگشت دوباره امید به این بازار بودیم، این در حالی است که از نظر کارشناسان، امروز (شنبه) در معاملات بازار سهام از جمله روزهای مهمی تلقی می‌شود که می‌تواند برای این بازار سرنوشت‌ساز باشد.
ایجاد فشار فروش در کلیت بازار
این کارشناس بازار سرمایه گفت: کاهش نرخ دلار با وجود هیجان کوتاه‌مدتی که در کلیت بازار سرمایه ایجاد می‌کند برای بسیاری از سهام مثبت خواهد بود و می‌تواند محرکی برای رشد بازار باشد.
پیش‌بینی معاملات بورس در هفته جاری
این کارشناس بازار سرمایه به روند معاملات بورس در هفته جاری اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد در هفته جاری با توجه به خبرهای منتشر شده در زمینه افزایش سرمایه شرکت‌ها و جابجا شدن قیمت‌ها در کانال حمایتی، بازار به صورت معقول و منطقی به روند معاملات خود ادامه دهد و شاهد شکل‌گیری نسبی تقاضا در بازار باشیم، هر چند ممکن است در کلیت بازار فشار عرضه هم وجود داشته باشد.
این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: با توجه به اصلاح میان‌ مدت شاخص جهانی دلار، انتظار رشد میان‌مدت کامودیتی‌ها در بازار وجود دارد که این موضوع به تناسب بر روند بازار سهام تاثیرگذار خواهد بود.