خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2078559 خبر

دست خالی بهورزان در مقابله با کرونا/ مسئولان سکوت می‌کنند!

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 13 آذر 1399 - 11:18
سبزوار ـ نبود مواد ضدعفونی و کمبود ماسک در خانه های بهداشت سبزوار و عدم رسیدگی به مشکلات بهورزان در روزهای کرونایی باعث می شود تا سراغ مسئولان برویم ولی ما نیز پاسخی دریافت نمی‌کنیم.
بهورزان،كرونا،پزشكي،بهداشت،علوم،بهورز،روستاها،اضافه،روستا،پر ...

خلاصه خبر

وی با اظهار اینکه اگر علوم پزشکی از نظر مالی مشکل دارد، حداقل از نظر روحی و روانی که می‌توانند به داد بهورزان برسند، افزود: یکی دیگر از مشکلات بهورزان، تعطیلی حراست در روزهای پنج شنبه و نبود دادرسی برای بهورزان روستاها در ایام کرونایی است.
تمام بار مقابله با کرونا در روستاها بر دوش بهورزان است
از فرمانداران می‌خواهیم که دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها را موظف کنند تا از مراسم عزاداری و تجمعات مختلف جلوگیری کنند و تمام کار در مقابله با کرونا، بر دوش بهورزان قرار نگیرد
یکی دیگر از بهروزان آقا که نخواست نامش ذکر شود، در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: تمام بار مقابله با کرونا در روستاها بر دوش بهورزان گذاشته شده؛ از فرمانداران محترم می‌خواهیم که دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها را موظف کنند تا از مراسم عزاداری و تجمعات مختلف جلوگیری کنند و تمام کار در مقابله با کرونا، بر دوش بهورزان قرار نگیرد.
این بهورز فعال در روستا با بیان اینکه حدود ۳۰ نفر از بهورزان به کرونا مبتلا شده‌اند ولی علوم پزشکی هیچ حمایتی از آنها نداشته است، اظهار کرد: زمانی که به کرونا مبتلا شدم هیچ مسئولی جویای احوالم نبود و تماسی نگرفت که اصلاً در این روستا زنده هستم یا نه!
بهورزان همه کار در خانه بهداشت انجام می‌دهند
یکی دیگر از بهورزان سبزواری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برای تمام خریدها و هزینه‌های جاری خانه بهداشت، ماهیانه تنها ۹۰ هزار تومان تن‌خواه تعلق می‌گیرد، گفت: ما بهورزان روستا که تنها در خانه‌های بهداشت مشغول کار هستیم، همه کار انجام می‌دهیم، از سرایداری، نظافتچی و رانندگی گرفته تا پزشکی، تزریقات و… اما در آخر که به پرداخت حقوق و مزایا از طرف مسئولان می‌رسد، مبلغ ناچیزی در حد ۱۰۰ هزار تومان آن هم به برخی از همکارانم پرداخت می‌شود.
این بهورز کمبود نیرو را یکی دیگر از مشکلات خانه‌های بهداشت روستاها دانست و افزود: وقتی برخی از همکاران مرخصی می‌روند و یا استعلاجی دارند باید جور همه را بدون چشمداشت از هیچ مزایایی بکشیم و گاهی اوقات به دلیل مشغله کاری زیاد، فقط به خاطر اینکه اعتراضی از سوی بخشدار، فرماندار و مردم شنیده نشود دستور می‌دهند فقط به خانه بهداشت سر بزنید و مدتی درب خانه بهداشت را باز کنید تا کسی اعتراضی نکند!