خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 02 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2070785 خبر

واکسن ایرانی کرونا در فاز مطالعه انسانی قرار دارد/تعدادی بیمار برای تزریق واکسن داوطلب شده‌اند

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | پنجشنبه، 13 آذر 1399 - 01:12
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ساخت واکسن کرونا هم اکنون در مرحله‌ای است که داوطلبانی برای تزریق واکسن اقدام کرده‌اند که باید پس از فاز حیوانی در فاز انسانی نیز بر روی داوطلبان به تعداد قابل قبولی انجام شود.
شهرستان،بيمارستان،كرونا،بهداشت،واكسن،بروجرد،وزارت،فاز،درمان، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزارت بهداشت شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران این شهرستان با بیان اینکه بنده در اوج کرونا بازدیدی از وضعیت بیمارستان‌های شهرستان بروجرد داشتم اظهارداشت: خوشبختانه کادر درمان شهرستان بروجرد بسیار خوب تلاش کردند و توانستند بزرگترین بیمارستان شهرستان را که بیمارستان جدیدی هم بود به بستری بیماران کرونایی اختصاص دهند تا مردم در این رابطه نگرانی نداشته باشند وهمچنین توانستند به خوبی پیک بزرگ کرونا را مدیریت کنند.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه بیمارستان‌های شهید چمران و امام خمینی (ره) بیمارستان‌های فرسوده‌اند این آمادگی از طرف وزارت بهداشت داریم که موافقت اصولی برای ساخت بیمارستان جدید بدهیم در همین راستا لازم است با همکاری نمایندگان شهرستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از سازمان برنامه‌یزی و بودجه ردیف بودجه برای ساخت بیمارستان جدید تعیین شود که به نوعی بخش‌هایی از این دو بیمارستان به بیمارستان جدید منتقل شوند که ان‌شا الله شان مردم حفظ شود چرا که علی‌رغم بازسازی‌های انجام شده، ولی بنا قدیمی است و بنده از دو بیمارستانی که در شهرستان بروجرد هستند خجالت می‌کشم، چون در شان و منزلت مردم این شهرستان نیستند.
جان بابایی گفت: طی بازدید‌هایی از سایر مراکز بهداشت شهرستان بروجرد چنانچه تجهیزاتی نیاز داشته باشند حتما تامین می‌کنیم.