سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2059090 خبر

پایگاه داده کدپستی و جی نف یکپارچه می‌شوند

باشگاه خبرنگاران | یادداشت | پنجشنبه، 13 آذر 1399 - 01:02
محمد رضا قادری از تهیه یک نرم‌افزار برای یکپارچه سازی پایگاه داده کدپستی و جی نف در شرکت ملی پست خبر داد.
كدپستي،پست،نشاني،پايگاه،مراجعه،قادري،استاندارد،ملي،شركت،هيئت ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست گفت: ما در شرکت پست پروژه ملی تحت عنوان جی نف یا پروژه پایگاه نشانی استاندارد مکان‌محور داریم که می‌توان نشانی استاندارد هر ملک را به روش‌های مختلف از مسیر‌های متفاوت پیدا کرد؛ در کشور ما نشانی استاندارد استفاده نمی‌شود به همین خاطر باعث سوءاستفاده‌هایی می‌شود.
در این نرم‌افزار سرویس‌های تبدیل کدپستی به نشانی و بالعکس و نیز موتور جست‌وجوی کدپستی پیاده‌سازی می‌شود تا مردم با جست‌وجوی آدرس حتی اگر غیراستاندارد باشد، به کدپستی و آدرس استاندارد و موقعیت جغرافیایی دست پیدا کنند.
عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست افزود: هم اکنون در آدرس GNAF.POST.IR تمام درگاه‌های خدمت مانند موتور جست‌وجوی کدپستی قرار دارند که اگر در وب‌سرویس هم قرار بگیرد، دریافت کدپستی امکانپذیر و سرویس‌های جزیره‌ای به هم متصل می‌شوند.
وی با اشاره به جابه جایی ۲۰۰ میلیون مرسوله در سال توسط پست، و سه بار مراجعه متوسط مأموران به در منازل، روش دوم را این گونه شرح داد: به خاطر همین مراجعات پیوسته مأموران پست، اپلیکشنی را آماده و روی گوشی آن‌ها نصب کردیم.
به گفته قادری از ۱۷ مهرماه این پروژه اجرایی شده است و در یک ماه اخیر ۵۰۰ هزار رکورد ثبت شد.