خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 03 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2072854 خبر

نگاه سیاسی اتکا بر مساعدت‌های بین‌المللی باید تغییر داده شود

ایسنا | سیاسی، اقتصادی، استان‌ها | پنجشنبه، 13 آذر 1399 - 00:14
نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: نگاه سیاسی غلطی که در سال‌های اخیر وجود داشته و متکی بر مساعدت‌های بین‌المللی بوده باید تغییر داده شود.
كشور،مجلس،برنامه،نسبي،كميسيون،بودجه،خدابخشي،نائب،محاسبات،مزي ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه در مناطقی از کشور که مزیت نسبی کشاورزی دارد تصمیماتی را وزارت نیرو می‌گیرد برای تخصیص آب و اینکه زمین‌های آبی آن منطقه چقدر است، گفت: لرستان با مزیت کشاورزی درصد زمین‌های آبی ۲۳ درصد است و این درحالیست متوسط کشوری ۴۷ درصد است و اگر لرستان را با مزیت نسبی کشاورزی می‌شناسیم سوالی که به ذهن متبادر می‌شود این است که وزارت نیرو زمانی روی آب تصمیم‌گیری می‌کند چرا در لرستان کم‌کاری کرده است.
خدابخشی با بیان اینکه باید براساس مطالعات کارشناسی و مزیت‌های نسبی تصمیمات گرفته شود و نظام برنامه‌ریزی کشور به گونه‌ای باشد که مناطق مختلف کشور دیده شود و فرآیند توسعه متوازن باشد، افزود: هنگامی نظام برنامه‌ریزی هر منطقه را براساس مزیتش در نظر بگیرد چه دلیلی دارد نماینده برود لابی کند.
نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطر نشان کرد: هنگامی که بهه عنوان گفته می‌شود ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی شیبدار به باغات تبدیل شود و کلی حکمی می‌آورند اما مناطق کشور مشخص نمی‌شود اینجا زمینه ایجاد می‌شود که نماینده مجلس با لابی‌گری به نفع استان خود عمل کند.