خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 28 دی 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2062702 خبر

عزم جزم قوه قضاییه برای برخورد با مفاسد درونی/ رئیسی: هیچ منطقه ممنوعه‌ای در قوه قضاییه وجود ندارد

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 13 آذر 1399 - 00:06
مسئولان دستگاه قضا بر این باورند، برخورد با متخلفان در درون دستگاه قضا، برخوردی از نوع سریع، قاطع و بدون اغماض است.
قوه،قضاييه،دستگاه،برخورد،فساد،قضايي،مبارزه،نفر،قضا،بازداشت،ر ...

خلاصه خبر

مبارزه با فساد موضوعی است که مورد تاکید رئیس دستگاه قضا قرار گرفته و هرچند عده‌ای معتقد بودند که این کار امکان پذیر نیست، اما پس از دستگیری عده‌ای از قضات، وکلا و حتی معاونت اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه عزم قوه قضایی برای برخورد با مفاسد درونی بیش از پیش نمایان شد.
پس از دستگیری طبری و محاکمه او رییس قوه قضاییه گفت: امروز نقطه قوت قوه قضاییه جمهوری اسلامی این است که اگر فردی در گوشه‌ای از این دستگاه عریض و طویل مرتکب تخلف شد، قاطعانه با او برخورد می‌شود و تخلف یک نفر را نباید به پای سیستم نوشت.
برخورد با متخلفان در درون دستگاه قضایی سریع، قاطع و بدون اغماض است
اما برخورد با مفسدان به اینجا ختم نشد و حتی پس از آن هم بار‌ها ریاست مرکز حفاظت قوه قضاییه از بازداشت تعدادی از مفسدان درون قوه قضائیه خبر داد.
بازداشت کارچاق کن‌های قوه قضائیه
این برخورد سریع، قاطع و بدون اغماض نشان از عزم جزم قوه قضاییه برای برخورد با مفاسد درونی خود دارد مردم قوه قضاییه را به عنوان مرجعی برای رسیدگی به مشکلاتشان می‌دانند و وجود تعدادی مفسد برای این مرجع که خود دادخواهی مردم را بر عهده دارد مناسب نیست و از همین رو ریاست قوه قضاییه برخورد جدی با این دسته از مفسدان را در دستور کار دارد.
به گفته رئیس قوه قضاییه، سخنگوی دستگاه قضا و رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه مردم باید مطمئن باشند که برخورد با مفسدان ادامه خواهد داشت.