خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2078471 خبر

«انتقام سخت» دیگری در راه است

ایسنا | برگزیده، سیاسی | شنبه، 08 آذر 1399 - 00:12
محسن فخری‎زاده، رییس «سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع» که رسانه‎ها نام او را با کوشش‎هایش برای ارتقای سطح پیشرفت‏‎های دفاعی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح می‎شناسند، عصر جمعه هفتم آذرماه در منطقه آبسرد شهرستان دماوند هدف یک حمله تروریستی قرار گرفت و دقایقی پس از انتقال پیکر مجروحش با هلی‎کوپتر نیروهای امدادی به بیمارستان، به شهادت رسید.
ترور،ايران،تاكيد،رئيس،رييس،دفاع،سازمان،كشور،انتقام،حادثه،پيا ...

خلاصه خبر

در نخستین واکنش وزارت دفاع در بیانیه کوتاهی خبر ترور وی و شهادتش را تایید کرد.
پس از آن، سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه انتقام سختی در انتظار آمران و عاملان ترور خواهد بود، تاکید کرد: « ترور این مدیر توانا و شایسته گرچه تلخ و ضربه سنگینی به مجموعه دفاعی کشور بود، اما دشمنان کوردل بدانند راهی را که شهید فخری زاده ها آغاز کرده اند، هرگز متوقف نخواهد شد.
گروههای تروریستی و آمران و عاملان این اقدام کور هم بدانند که انتقام سختی در انتظار آنها خواهد بود.»
سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در پیام خود با محکومیت ترور فخری‌زاده تاکید کرد: «قطعاً عاملان این جنایت بزرگ مجازات خواهند شد و راه شهید فرخی زاده نیز پرشتاب‌تر از گذشته تداوم خواهد یافت.»
همچون صاعقه بر سر قاتلان این شهید مظلوم فرود خواهیم آمد و از کرده خود پشیمان‌شان می‌کنیم!»
او همچنین به بیان توضیحاتی از جزئیات این ترور پرداخت.
سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات نیز در پیام خود از آغاز شناسایی عناصر خود فروخته و عاملان ترور و به شهادت رساندن محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع خبر داد.
امروز راه مماشات بسته است و انتقام گرفتن از آمران و عاملان این جنایت های بزرگ است که هزینۀ سنگین و غیرقابل بازگشت این ترورها را برای آنها مشخص خواهد کرد.»
علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبری نیز با تسلیت این حادثه تروریستی، تصریح کرد:« مسببان پیدا و پنهان ترور شهید فخری‌زاده در انتظار انتقام ملت ایران باشند.»
سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ترور محسن فخری زاده در توییتی نوشت: انقلابی‌ها فقط حذف فیزیکی می شوند.
دشمنان دست از توطئه بر نمی‌دارند.»
همچنین جمعی از نمایندگان مجلس نیز در حساب‎های کاربری خود در توییتر به این حادثه تروریستی اشاره کردند و خواستار مجازات عاملان آن شدند.
احمد امیرآبادی عضو دیگر هیئت رییسه بر ضرورت بررسی موضوع ترور محسن فخری‌زاده از سوی کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد.
دانش هسته‎ای در ایران بومی شده و در پاسخ به ترورها با اراده ملی، توسعه خواهد یافت.»
فداحسین مالکی دیگر عضو کمیسیون امنیت ملی ترور رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را لکه ننگی بر پیشانی سرویس‌های موساد و سیا دانست و گفت: اسرائیلی‌ها در روزهای پایانی ترامپ با این حرکات مذبوحانه به دنبال یک جنگ تمام‌عیار در منطقه هستند.
محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان در واکنش به ترور رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع تاکید کرد: ترور دانشمندان و نخبگان، راهبرد دشمن در کنار ⁧‫جنگ نرم‬⁩ و ⁧‫میز مذاکره‬⁩ است.
سارا فلاحی رییس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری را نشانه کینه و هراس دشمن از مقاومت و عظمت ملت ایران خواند و گفت: در شرایط کنونی مهم‌ترین خواسته مردم پاسخ قاطع به این کینه‌توزی‌های بزدلانه و انتقام است.
سازمان سیا نیز از اظهارنظر درباره ترور فخری‌زاده سر باز زده است.