خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 02 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2070822 خبر

چگونه با کودک نوپای خود رفتار کنیم؟

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | شنبه، 08 آذر 1399 - 00:06
یک کارشناس خانواده در رابطه با چگونگی رفتار کردن با کودک نوپا توضیحاتی داد.
كودك،بازي،سن،كودكان،والدين،خانواده،مهرگان،بدهند،كارشناس،مادر ...

خلاصه خبر

محمد مهرگان، کارشناس و مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با نحوه رفتار کردن با کودک نوپا اظهار کرد: اگر چه هر کسی در مورد این سن شنیده که بچه‌ها در این دوران به نام (دوساله‌های فاجعه) معروف اند، اما در این دوران مغز کودک بیشترین سرعت رشد را در سه سال اول زندگی دارد و این رشد چه هیجان انگیز است!
وی بیان کرد: اگرچه کودکان نوپا در این سن به شدت می‌خواهند کار‌ها را خودشان انجام دهند، ولی در عین حال هم نمی‌خواهند از پدر و مادرشان جدا شوند، زیرا این جدایی باعث اضطراب در آن‌ها می‌شود.
بنابراین، پدر و مادر عزیز باید به آن‌ها اجازه بدهند اتاق و اسباب بازی‌ها و دیگر چیز‌های امن را کاوش کنند و یاد بگیرند با محیط اطرافشان کنار بیایند.
مهرگان افزود: پدر و مادر باید برای تشویق خودگردانی سالم، به کودک حق انتخاب بدهند مثل اینکه با چه اسباب بازی دوست داری بازی کنی؟
وی تصریح کرد: کودکان علایق مختلفی دارند، ولی دختر‌ها به محض اینکه از رحم مادر خارج می‌شوند در مورد گیره سر و لباسی که باید بپوشند صاحب نظرند!
مهرگان افزود: پدر و مادر، بزرگ‌ترین و تاثیرگذار‌ترین الگو‌های زندگی کودکانشان هستند و آن‌ها هم از والدین خود یاد می‌گیرند.