خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 01 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2068185 خبر

ویروس کرونا از کنترل خارج شده و همه ایالت‌های آمریکا به حال خود رها شده‌اند/ بی‌کفایتی ترامپ سراسر آمریکا را قرمز کرده است

مشرق | بین‌الملل، فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 آذر 1399 - 20:24
در حالی که سراسر آمریکا به حالت قرمز و بحرانی درآمده، دونالد ترامپ به جای رسیدگی به وضعیت بحرانی کرونا در این کشور به دنبال تغییر نتیجه انتخابات و عزل و نصب‌ در کاخ سفید و پنتاگون است.
ويروس،بيماري،كرونا،كاخ،سفيد،آمريكا،كارگروه،موارد،رئيس،بايدن، ...

خلاصه خبر

سرویس جهان مشرق - فارین پالیسی در یادداشتی به قلم لوری گرت عضو سابق اندیشکده شورای روابط خارجی و از برندگان جایزه پولیتزر نوشت: بحران کووید-۱۹ در آمریکا ابعادی فاجعه‌بار به خود گرفته است است.
این اقدامات زنگ خطر را از جانب صداهای سیاسی گوناگون نظیر جان بولتون، بیل کریستول، جیم کلایبرن عضو مجلس نمایندگان، توماس ادسال، جان برنان رئیس سابق سازمان سیا، ازرا کلاین، کارل رو، و سناتور مارک وارنر به صدا درآورده‌اند.
اقدام دونالد ترامپ در خصوص تغییر گسترده کارکنان پنتاگون و امتناع از پذیرش شکست در برابر جو بایدن به نگرانی‌ها مبنی بر اینکه وی قصد دارد تهدیدات پیشین خود را خیلی زود عملی سازد و استیو هان رئیس اداره غذا و دارو، الکس آزار وزیر بهداشت و خدمات انسانی، آنتونی فاوچی و دبورا برکس اعضای کارگروه مقابله با ویروس کرونا کاخ سفید، و دیگر مسئولان بهداشتی که نقش حیاتی در مقابله با کووید-۱۹ ایفا می‌کنند را برکنار کرده یا به مناصب دیگر منصوب کند، دامن زده.
مایک پنس معاون رئیس‌جمهور هفته پیش، جدیدترین جلسه این کارگروه را برگزار کرد و تمرکز این جلسه بر روی توزیع محصولات پزشکی قرار داشت و طی آن هیچگونه راهبرد جدیدی جهت مقابله با اوج‌گیری ویروس کرونا اتخاذ نشد.
اکنون تقریباً همه ۵۰ ایالت آمریکا به رنگ قرمز درآمده‌اند.
این اعداد و ارقام اگر مهار نشوند، بی‌شک تا کریسمس به ۲۰۰۰ مرگ‌ومیر جدید روزانه، مجموعاً ۴۰۰ هزار مورد مرگ‌ومیر، و ۱۲ میلیون مورد مجموع موارد ابتلا خواهد رسید.