خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 03 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2072854 خبر

استیضاح تنفس مصنوعی به جریان اصلاحات

مهر | سیاسی، استان‌ها | چهارشنبه، 05 آذر 1399 - 20:06
قم- استیضاح تنفس مصنوعی به جریان اصلاحات خواهد داد، ناکارآمدی دولت وابسته به کارگزاران-اصلاحات بود همین مسئله کافی بود تا برای انتخابات آتی مردم آگاهی و تحلیل لازم را پیدا نکنند.
روحاني،استيضاح،دولت،مسئله،مطرح،مجلس،نمايندگان،انقلاب،انتخابا ...

خلاصه خبر

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- علی اصغر سیاحت*: در صورتی که حداقل یک سوم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رئیس‌جمهور را در مقام اجرای وظایف مدیریت قوه مجریه و اداره امور اجرایی کشور مورد استیضاح قرار دهند، رئیس‌جمهور باید ظرف مدت یک ماه پس از طرح آن در مجلس حاضر شود و در خصوص مسائل مطرح شده توضیحات کافی بدهد.
چرا که عملاً کاری از پیش برده نخواهد شد و تنها مظلوم‌نمایی برای دولت کنونی خواهد ماند و این نقطه عطفی برای قوت گرفتن دوباره جریان اصلاحات خواهد شد.
البته بحث‌ها بالا گرفته و عده‌ای نیز به دنبال برگزاری تجمع برای فشار به مجلس در راستای تحقق استیضاح هستند.
اما استیضاح، استعفا، برکناری یا هر مسئله‌ای دیگری چند پیامد منفی به همراه دارد:
۳- زمان مسئله مهم است، تا پایان دولت روحانی زمان زیادی باقی است و در صورتی که استیضاح روحانی همین امروز وارد صورت جلسه مجلس شورای اسلامی بشود، حداقل چهار ماه زمان خواهد برد و یعنی فروردین سال بعد و تا انتخابات نیز شخصیتی مانند اسحاق جهانگیری سکان‌دار خواهد شد تا انتخابات برگزار شود و از نظر زمانی فایده‌ای برای ملت ایران ندارد تا این دو ماه بی‌دولتی را تحمل کنند.