خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 01 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2068164 خبر

سلیقه هست، پول نیست!

ایسنا | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 آذر 1399 - 01:53
داریوش یاری که به تازگی مستند «گردان تک نفره» را برای تلویزیون تهیه و کارگردانی کرده است، درباره لزوم ساخت مستندهای جذاب و تاثیرگذار در حوزه دفاع مقدس می‌گوید، «در زمینه فرم و زبان تصویر، سلیقه داریم اما مشکلات و محدودیت‌های مالی باعث شده است تا آنچه باید انجام شود، انجام نشود.»
مستند،فيلم،گردان،ساخت،نفره،ياري،تك،قالب،اصفهان،امام،شبكه،لشك ...

خلاصه خبر

مستند «گردان تک نفره» با موضوع روایت لحظاتی از زندگی شهید زرین ـ تک‌تیرانداز آشنای جبهه‌ها که همرزمانش او را گردان تک‌نفره و چریکی مخلص می نامیدند ـ چهارشنبه ـ پنجم آذر ماه ـ ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه از شبکه یک سیما پخش می شود.
این کارگردان درباره لوکیشن‌های تصویربرداری مستند «گردان تک نفره» عنوان کرد: این مستند در شهر اصفهان، زادگاه شهید زرین تصویربرداری شده است.
به عنوان فیلم ساز این مستند، به هیچ عنوان سعی نکردم ایده‌های تخیلی در کار شکل بگیرد.
یاری در پاسخ به این پرسش که در ساخت این مستند چه ارگان‌هایی مشارکت و حمایت داشته‌اند؟
این تهیه‌کننده درباره علت انتخاب قالب مستند بازسازی برای این فیلم، با یادآوری اینکه فیلم «حاشیه مرکزی» و مستند سینمایی «کربلا جفرافیای یک تاریخ» را هم با همین قالب ساخته است، توضیح داد: گرایش من به نوع مستند بازسازی است و این قالب برایم جذابیت بیشتری دارد.
به همین دلیلی قالب این فیلم را هم مستند بازسازی انتخاب کردم و فکر کردم با این شیوه می‌توانم حق مطلب را درست تر ادا کنم.