خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 01 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2068556 خبر

شیر تو شیر بازار شیر/ وقتی شیر از دامداری تا بازار ۴ برابر می‌شود

فارس | استان‌ها | سه شنبه، 04 آذر 1399 - 16:12
در طول ده روز گذشته قیمت شیر دوبار توسط ستاد تنظیم بازار، افزایش پیدا کرد. به طوری که قیمت این محصول از ۲۹۰۰ به ۴۵۰۰ تومان در درب کارخانه رسید. نکته جالب آنجاست که در واقعیت قیمت شیر درب دامداری همان حدود ۳۰۰۰ تومان مانده است اما کارخانه‌های لبنی قیمت خود را تا ۱۲ هزار تومان (یعنی ۴ برابر قیمت خرید) بالا برده‌اند.
قيمت،شير،تومان،افزايش،بازار،لبني،درب،قيمتي،ستاد،محصولات،تحوي ...

خلاصه خبر

در طول ده روز گذشته قیمت شیر دوبار توسط ستاد تنظیم بازار، افزایش پیدا کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، سیدمهدی حسینی: پس از کش وقوس‌های فراوان بر سر مسئله قیمت تمام شده نهاده‌های دامی و اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات آن و نیز دپو بسیاری از این نهاده‌ها در گمرک جنوب کشور، که در نتیجه منتج به کمبود و گرانی این قلم در بازار شد، مجتمع های گاوداری و دامداری اولین جایی بودند که تاثیر این معضل بر آنان هویدا شد.
به همین ترتیب صنایع تولید شیر از آنجا که متاثر از نوسانات قیمت نهاده‌ها هستند خواستار افزایش قیمت فراورده‌های لبنی شدند.
به عنوان مثال قیمت یک قلم کالای شیر پرچرب یکی از برندهای مطرح یک شبه از ۷۵۰۰ تومان به ۱۲۰۰۰تومان برای مصرف کننده رسیده بود!
با این وجود اواسط هفته پیش جلسه ستاد تنظیم بازار تشکیل شد و طی آن اعلام شد قیمت شیر خام تحویلی درب کارخانه از ۲۹۰۰ تومان به ۴۱۵۰ تومان رسیده است و فروش بیش از این مقدار تخلف است.
به همین دلیل این افزایش قیمت‌ها خیلی دوامی نداشت و روز گذشته در حالی که کمتر از یک هفته از افزایش قیمتی محصولات لبنی توسط ستاد تنظیم بازار می‌گذشت، ستاد تنظیم بازار، طی نشست خود قیمت جدید برخی از محصولات لبنی را اعلام کرد.
دامدار: باید التماس خرید شیر ۲۸۰۰ تومانی را بکنیم
سازمان حمایت از مصرف کنندگان در خواب زمستانی
البته بی‌تفاوتی و بی خبری سازمانی که قرار است از حقوق مصرف کنندگان نیز حمایت کند محلی از تاسف است!