خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1949002 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ارزیابی یک حقوقدان از لایحه تعیین مجازات متناسب برای مرتکب قتل فرزند

ایسنا | سیاسی | دوشنبه، 03 آذر 1399 - 02:31
یک حقوقدان به ارزیابی لایحه تعیین مجازات متناسب برای پدر و اجداد پدری مرتکب قتل فرزند پرداخت.
مجازات،حبس،قتل،طرح،تشديد،موارد،ماده،قانون،اسلامي،خرمشاهي،حقو ...

خلاصه خبر

خرمشاهی خاطرنشان کرد: در سیستم جزایی بعضی از کشورها در دادگاه هیات منصفه است و برای قتل‌های مختلف روی محکومین و متهمین بررسی می‌کنند که تحت چه شرایطی مرتکب قتل شده‌اند و مجازاتی غیر از مجازات اعدام برای او در نظر می‌گیرند، اما می‌دانیم بر اساس قانون مجازات اسلامی ما که ملهم از فقه جزایی اسلام است، قصاص حق الناس و حق اولیای دم می‌باشد که اگر تحت هر شرایطی قتلی اتفاق افتاد غیر از مورد ماده ۳۰۱ قانون مجازات اسلامی که ولی دم باشد، به هر حال مجازات متهم به قتل قصاص است و قانونگذار نمی‌تواند تغییری در این زمینه ایجاد کند، بنابراین همچنان ماده ۳۰۱ قانون مجازات اسلامی با چالش روبرو خواهد شد و اینکه بخواهیم مجازات حبس را در مواقعی که در این طرح مشخص شده تشدید کنیم، مطمئنا هیچ گونه تاثیری در عدم تکرار جرم و بازدارندگی موقت نیز نمی‌تواند داشته باشد چون تجربه این مساله را نشان داده است.
وی تاکید کرد: نمی‌توانیم به این دلخوش باشیم که با تشدید مجازات حبس از باب پیشگیری عمومی جرم، بعدها زمینه و آمار اینگونه قتل‌ها کمتر شود و یا حتی بحث بازداشت موقت که گفته‌اند از یک چهارم حداکثر مجازات حبس نباید کمتر باشد.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1949002 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.