خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1948433 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

هنرمند میلیون‌دلاریِ بی‌نام و نشان! + فیلم و عکس

ایسنا | فرهنگی و هنری | دوشنبه، 03 آذر 1399 - 01:40
کسی نامش را نمی‌داند و چهره‌اش را نمی‌شناسد یا شاید بهتر است بگوییم کمتر کسی با هویت واقعی‌ او آشنایی دارد؛ اما نقاشی‌هایش که روی دیوارهای شهرهای دنیا نقش می‌بندند شهرت جهانی و ارزش میلیون دلاری دارند. می‌گویند معنی واقعی گرافیتی در آثار او نمایان می‌شود. به زبان هنر اعتراض می‌کند و وسوسه درآمدهای میلیون دلاری او را از دیوارهای شهر دور نکرده است.
نقاشي،آثار،هنري،كلوب،بادكنك،دختري،مدعي،هويت،تصوير،بريستول،دي ...

خلاصه خبر

می‌گویند معنی واقعی گرافیتی در آثار او نمایان می‌شود.
به زبان هنر اعتراض می‌کند و وسوسه درآمدهای میلیون دلاری او را از دیوارهای شهر دور نکرده است.
حالا دیگر او صاحب اثر است و می‌تواند با فروش آن در یکی از حراجی‌های بزرگ و معتبر آثار هنری، ثروتمند شود.
به عنوان مثال حدودا دو سال پیش بود که به گفته «بنکسی»، یک گالری در مسکو آثار این هنرمند را بدون اجازه او به نمایش عمومی گذاشت و بازدیدکنندگان برای دیدن آثار این هنرمند مبلغی برابر با ۹ دلار و ۷ سنت، پرداخت می‌کردند؛ این در حالی بود که «بنکسی» همواره آثارش را به صورت رایگان به نمایش عمومی می‌گذارد.
اثر جدیدی از «بنکسی» در دوران کرونا که از مترو لندن سر درآورد
در تمام این سال‌ها بسیاری از رسانه‌های مهم تلاش کردند تا هویت این مرد نقاش انگلیسی را از روی نشانه‌ها و بر اساس گمانه‌زنی‌ها فاش کنند.
سال ۲۰۰۷ بود که بی‌بی‌سی پرونده‌ای را به این موضوع اختصاص داد و با به نمایش گذاشتن تصویری، مدعی شد که این عکس بنکسی را به همراه دستیارش نشان می‌دهد که در حال کار کردن روی یک داربست هستند.
گانینگهام در بریستول تحصیل کرده‌ است و حدودا سال ۲۰۰۰ به لندن مهاجرت کرد و در محله‌ای ساکن شد که تعدادی از مهم‌ترین کارهای بنکسی در حوالی همین مکان ظاهر شدند.
این اثر یکی از جنجالی‌ترین کارهای «بنکسی» است که تصویر استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل را روی دیوار کمپ پناهندگان فرانسه، نشان می‌دهد.
این نقاشی که به نوعی به تبار سوری استیو جابز اشاره دارد، در اعتراض به سیاست‌های دولت‌های اروپایی در قبال مهاجران خلق شده است.
در این بخش ویدئویی از حراج و رشته رشته شدن تابلو دختری با بادکنک را مشاهده می‌کنید:
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
در کنار این کودک، سبدی که عروسک قهرمانانی همچون «مرد عنکبوتی» و «بت‌من» در آن رها شده‌اند به چشم می‌خورد.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1948433 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.