خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1936876 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تنها هشت روز با مرگ فاصله دارند

ایسنا | استان‌ها | دوشنبه، 03 آذر 1399 - 01:13
کرونا چند وقتی است در زندگی‌هایمان نفس می‌کشد و حضورش طولانی شده و هر روز این شرایط بدتر می‌شود که نتیجه رفتارهای خود ماست.
پزشكي،بيرجند،رنگ،كرونا،شهرهاي،علوم،دانشگاه،بيماري،نارنجي،پرس ...

خلاصه خبر

رنگ‌بندی شهرها بعد از این فقط قرمز، نارنجی و زرد خواهد بود
محمد دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز شب گذشته به خبرنگاران گفت: از ابتدای مهرماه شاهد شروع پیک سوم در استان بودیم و یک سری از استان‌هایی که قبل از شروع مهرماه در کشور درگیری زیادی نداشتند به شدت دچار درگیری شدند.
وی افزود: در واقع در خراسان جنوبی پیک اول بیماری از مهرماه به بعد شروع شده و قبل از آن اصلا پیکی نبود یک محدود گرفتاری را داشتیم و درکشور نیز شاید بعدا بتوان ارزیابی و تحلیل دقیق‌تری را ارائه کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص رنگبندی شهرستان‌های استان، بیان کرد: رنگ بندی‌ها بعد از این فقط قرمز، نارنجی و زرد خواهد بود.
دهقانی ادامه داد: هفت شهرستان بیرجند، قاین، نهبندان، سرایان، بشرویه، فردوس و طبس وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر را دارند و چهار شهرستان خوسف، زیرکوه، درمیان و سربیشه وضعیت نارنجی را دارند و بر این اساس محدودیت‌ها اعمال می‌شود.
وی در خصوص اعمال محدودیت‌ها در استان گفت: محدودیت حضور کارمندان در ادارات، محدودیت تردد بین شهری و درون شهری در شهرهای قرمز رنگ و محدودیت فعالیت مشاغل از جمله محدودیت‌های اعمال شده است.
وی افزود: بر اساس رنگ بندی در شهرستان‌های قرمزرنگ از اول آذر به مدت دو هفته به جز گروه شغلی یک، تمامی مشاغل دیگر اجازه فعالیت ندارند؛ در شهرهای با رنگ نارنجی گروه شغلی یک و دو اجازه و در شهرهای زرد رنگ هم گروه‌های شغلی یک دو و سه اجازه فعالیت دارند؛ همچنین فعالیت‌های آموزشی فرهنگی تنها در شهرهای زرد رنگ اجازه فعالیت دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص تامین دستگاه اکسیژن ساز برای شهرستان‌های استان بیان کرد: ما حدود ۳ هفته پیگیر خرید سیلندر اکسیژن بودیم که در چند روز گذشته موفق شدیم ۲۰۰ کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری را با قیمت یک میلیارد تومان خریداری کنیم و طی دیروز و پریروز بین بیمارستان‌های استان توزیع شد تا همکاران ما از فشار تامین پرتراکم اکسیژن خلاص شوند و تحت تنش نباشند.
دهقانی بیان کرد: همچنین از شهریور ماه به دنبال دستگاه اکسیژن‌ساز بودیم بر اساس اعتباری که آمده بود دو بیمارستان ولیعصر(عج) و بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس در اولویت بودند؛ دستگاه بیمارستان ولیعصر(عج) دو هفته است که نصب و در شهرستان طبس هم دستگاه رسیده و قرار است یکشنبه نصب شود.
وی افزود: همچنین جهت بیمارستان حضرت رسول(ص) هم مبلغی را تامین کردیم و ۳۰۰ میلیون هم با کمک یکی از خیرین شهرستان تامین شد و معاون درمان وزارت تماس گرفتند که برای شهرستان‌های بشرویه و نهبندان دستگاه اکسیژن ساز را تامین حواهیم کرد.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1936876 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.