خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1949461 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سنگر علم تبدیل به حفظ سلامت شد/ روایت یک خانواده فرهنگی جهادگر

فارس | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 03 آذر 1399 - 00:14
از نخستین روزهای پدیدار شدن ویروس کرونا، آرام و قرار نداشتم؛ کلافه و سردرگم به خود می‌پیچیدم و به عنوان یک فرهنگی به دنبال راه حلی برای کمک رساندن به هموطنانم بودم.
كرونا،ماسك،حضور،فرهنگي،قرار،فرهنگيان،آموزش،توليد،شهريار،سخت، ...

خلاصه خبر

اما در این میان به وضوح می‌بینیم که مدارس و آموزش عالی بیشترین آسیب را از این ویروس دیده‌اند و دیگر خبری از هیاهوی دانش آموزان و دانشجویان در شهر به چشم نمی‌خورد و دانش‌آموزان در کنار آموزش کمرنگ حضوری، آموزش مجازی و آموزش تلویزیونی را هم تجربه می‌کنند.
اما روایت معلمان، روایت دیگری است؛ معلمان و فرهنگیان کشورمان در کنار آموزش محصلان، پا به عرصه جهاد گذاشته و یاد شهیدان دفاع مقدس را در این برهه سخت زنده نگه داشتند و شروع به کمک‌های مومنانه‌ای کردند که اگر کمک‌هایشان نبود شاید این روزها دشوارتر سپری می‌شد.
بعد از تعطیلات نوروز در جلسه‌ای که به اتفاق همکارانم در بسیج فرهنگیان داشتم سعی کردم از دغدغه‌هایم برایشان بگویم؛ از روزها و شب‌هایی که به سختی می‌گذراندم و فقط به دنبال راه حلی بودم که بتوانم گوشه‌ای از دردشان را در این روزهای سخت کرونایی بگیرم؛ که در این جلسه پیرو صحبت‌هایی که صورت گرفت تصمیم بر این شد تا با همکاری مدیران مدارس از تجهیزات و چرخ خیاطی‌های هنرستان‌های شهرستان شهریار استفاده کنیم و به تولید ماسک مشغول شویم.
بنابراین با مدیران آموزش‌ و پرورش ۳ تا از هنرستان‌های شهرستان شهریار و تعدادی از همکاران فرهنگی بسیجی‌ام کارمان را در حوزه تولید ماسک شروع کردیم.
از طرف یکی از مدارس شهرستان شهریار با ما تماس گرفتند و گفتند بستگان یکی از همکارانمان فوت شده که می‌خواهند ۱۰ تبلت به عنوان هزینه مراسم به مدرسه اهدا کنند؛ نمی‌دانستم باید از شنیدن این اتفاق خوشحال باشم یا ناراحت؛ از طرفی یک انسان از دنیا رفته بود و از طرفی قرار بود در این شرایط سخت اقتصادی و بحران کرونا چند تبلت به دست دانش‌آموزان بی‌بضاعت برسد که شرایط تحصیل‌شان به دلیل شیوع کرونا نسبت به سال‌‌های قبل دشوارتر شده و قطعا این امر باعث خوشحالی‌شان می‌شد.
* خانواده جهادگر

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1949461 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.