خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 07 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1944912 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

چگونه فوت یکی از والدین را به کودک اطلاع دهیم؟

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 03 آذر 1399 - 00:06
یک روانشناس درباره نحوه اطلاع دادن فوت یکی از والدین به کودکان، توضیحاتی داد.
كودك،مادر،پدر،روانشناس،فوت،نوري،مرگ،زندگي،دست،والد،پيري،گريه ...

خلاصه خبر

ربابه نوری روانشناس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه اطلاع دادن فوت پدر یا مادر به کودک، گفت: این امر مهم است کسی که کودک را از نبود والد خود آگاه می‌سازد شخصی آرام و در نظر کودک آشنا باشد.
این روانشناس میزان فهم و برداشت کودک از واقعه پیش آمده را مهم دانست و گفت: بهتر است بعد از بیان اینکه پدر یا مادر خود را از دست داده سکوت کرد و واکنش کودک را دید که آیا متوجه وضعیت شده یا خیر.
وی افزود: با درک احساس کودک و رفتار همدلانه باید بدانیم هر چه سن آن کمتر باشد مختصر و سنجیده‌تر باید گفته شود یعنی برای پدر یا مادر بیماری پیش آمد و در اثر آن فوت کرده و دیگر با ما زندگی نخواهد کرد.
نوری ادامه داد: به کودک بگویم پدر یا مادر حواسش به ماست و ما را می‌بیند البته در مواقعی که کودک کار بد می‌کند، توصیه نمی‌شود.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1944912 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.