خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1948752 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مشاور دینی بن‌سلمان: مسلمانان فرانسه باید به قوانین جمهوری احترام بگذارند

ایسنا | بین‌الملل | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 21:32
دبیرکل انجمن جهان اسلام و مشاور دینی ولیعهد سعودی در گفت‌وگو با هفته‌نامه فرانسوی بر لزوم تبعیت کردن مسلمانان فرانسه از قوانین جمهوری یا ترک این کشور تاکید کرد و گفت، او این مساله را یک بار دیگر نیز با وزیر خارجه فرانسه مطرح کرده بود.
فرانسه،مساجد،مسلمانان،اسلام،عربستان،انجمن،كشور،اهانت،ائمه،دب ...

خلاصه خبر

او درباره تصاویر کاریکاتوری از حضرت محمد (ص) نیز تاکید کرد، باید درک شود که اهانت به حضرت محمد (ص) خدشه دار کردن احساسان ۱.۸ میلیارد مسلمان است و اهانت به عیسی (ع) نیز اهانت به همین تعداد از مسلمانان و مسیحیان است.
العیسی تصریح کرد: وقتی ما از ترسیم تصاویر کاریکاتور اهانت آمیز به هیچ وجه استقبال نمی‌کنیم با انواع خشونت‌ها به جای پاسخ انزجار آمیز به این اهانت‌ها نیز مخالفیم.
او در پاسخ به سوالی درباره تامین مالی عربستان و برخی کشورهای اسلامی دیگر از برخی مساجد مسلمانان فرانسه از طریق اعزام و آموزش ائمه مساجد تصریح کرد: من به عنوان دبیرکل انجمن جهان اسلام نه به عنوان نماینده دولت عربستان صحبت می‌کنم عربستان اخیرا مصوب کرد که این مراکز و مساجد باید توسط مسلمانان هر کشور بدون مداخله خارجی اداره شود.
العیسی تصریح کرد: عربستان رسما اداره مراکز و مساجد را به مسؤولان محلی بدون اعزام ائمه مساجد یا مبلغان و بدون آموزش ائمه در فرانسه تحویل داد.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1948752 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.