خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 آذر 1399
برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1958985 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

از تهدید کرونا برای برند دانشگاه تا کاهش نابرابری های آموزشی

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 02 آذر 1399 - 20:31
به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاه استان گیلان گپ و گفت دانشجویی با موضوع «هم افزایی دانش و تجربه زیسته دانشجویان فعال علمی و فرهنگی در ایام کرونا» همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
كرونا،دانشجويان،دانشگاه،جامعه،فعاليت،دانشجويي،فضاي،مجازي،بحر ...

خلاصه خبر

فدایی، با اشاره به مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی، اظهار کرد: همزمان با شیوع کرونا اقدام به راه اندازی پویش «در خانه می مانیم» کردیم و از طریق تولید محتوا و برگزاری کارگاه های مجازی با کمک دانشجویان رشته های روان شناختی دانشگاه های بزرگ کشور، همان جمع دانشجویی را در بستر جدید ادامه دادیم.
فدایی، با بیان اینکه کرونا فرصت های کنشگری در فضای دانشگاه را از بین برده است، تصریح کرد: با کمک وزارت علوم از طریق ایجاد زیرساخت ها باید فرصت های جایگزین داشته باشیم تا دانشجویان به کنشگری خودشان بهتر و موثرتر از گذشته بپردازند.
فرزین باقری، دانشجوی دکترای روانشناسی نیز در این نشست، خبر شیوع کرونا در ایران و جهان را تجربه ای متفاوت، جدید و عجیب دانست و اظهار کرد: طی ۱۰۰ سال گذشته با چنین بیماری همه گیری مواجه نبودیم و حتی بیماری سارس در سال ۲۰۱۲ به خوبی کنترل شد.
وی با اشاره به لغو آزمون های علمی و سردرگمی دانشجویان در هفته های نخست شیوع کرونا، ادامه داد: به تعویق افتادن آزمون های علمی مانند کنکور اضطراب زیادی در جامعه ایجاد کرد و دانشجویان نیز مانند همه افراد جامعه دچار تنش و اضطراب و استرس شده بودند.
این پژوهشگر برتر دانشگاه گیلان، از تالیف مقالات متعدد در زمینه اضطراب ناشی از کووید۱۹ خبر داد و خاطرنشان کرد: با همکاری دانشجویان مرتبط با حوزه روانشناسی، حدود هشت مقاله علمی پژوهشی را منتشر کردیم که به بررسی راهکارهای کاهش اضطراب و استرس کرونایی می پردازد.
وی با تاکید بر لزوم راه اندازی یک سامانه آموزشی جامع و مشخص در بحران های این چنینی، ادامه داد: البته آموزش مجازی با روح دانشگاه در تضاد است، زیرا دانشگاه فقط شنیدن صدای ضبط شده استاد نیست و دانشجویان باید با اساتید خود مکالمه و بحث داشته باشند و فعالیت فرهنگی انجام دهند.
این دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی، با بیان اینکه جامعه از دانشگاه انتظار حل مسئله دارد، عنوان کرد: باید از فرصت کرونا برای کم کردن شکاف آموزش و پرورش و آموزش عالی استفاده کنیم.
ابراهیمی یادآور شد: مبهم بودن فضای تحصیل و اشتغال در آینده موجب شده برند دانشگاه در کشور مانند سابق از اهمیت برخوردار نباشد و لذا نباید اجازه دهیم نسل دانشگاهی ما از دست برود و کرونا جایگاه دانشگاه را بیش از پیش تحت تاثیر قرار دهد.
وی با بیان اینکه بحران کرونا دانشگاه را در وضعیت جدیدی قرار داده است، تصریح کرد: در گذشته فعالیت های دانشجویی مبتنی بر فضای فیزیکی دانشگاه بود و دانشجویان در آن به کنشگری می پرداختند.
عضو سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، با اشاره به مزایا و معایب کرونا در محیط دانشجویی، خاطرنشان کرد: امروز ورودی های جدید دانشگاه هنوز دانشگاه را ندیده و زیست دانشجویی را تجربه نکرده اند و لذا نمی توانند تجربه کنشگری دانشجویی داشته باشند، اما این فضای جدید فرصت توسعه همکاری بین دانشجویان دانشگاه های مختلف بود و همه در یک وضعیت مشابه و برابر قرار گرفتند و بخشی از نابرابری های آموزشی و تمرکز امکانات از بین رفت.

سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1958985 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.